Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 listopada 202208:47

Trzy szczyty zdobyte. Strażacy z powiatu raciborskiego propagują ważny cel

Trzy szczyty zdobyte. Strażacy z powiatu raciborskiego propagują ważny cel - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Zostań dawcą szpiku tak jak my - pod tym hasłem druhowie z Samborowic, Roszkowa oraz Krzyżanowic i Nowej Wioski zdobyli trzy szczyty - Radziejową (1266 m n.p.m.), Turbacz (1310 m n.p.m.) oraz Wysoką (1050 m n.p.m.).

- Wykorzystujemy dłuższy weekend, znakomitą aurę i zdobywamy kolejne szczyty - szczyty zaliczane do Korony Gór Polski z zaprzyjaźnionymi jednostkami OSP Roszków, OSP KSRG Krzyżanowice i OSP Nowa Wioska. Jako pierwszy szczyt wybraliśmy 11.11. Radziejową 1266,5 m n.p.m. która jest najwyższym szczytem w Beskidzie Sądeckim. Następnego dnia wybraliśmy się na Wysoką, mierząca 1050 m n.p.m., która jest najwyższym szczytem Pienin. Aż w końcu 13.11. zdobyliśmy Turbacz 1310 m n.p.m. który jest najwyższym szczytem Gorców - informuje OSP Samborowice.

- Wszystkie szlaki były bardzo przyjemne, a widoki ze szczytów niesamowite, zwłaszcza fantastyczna panorama Tatr. Odbyliśmy mnóstwo rozmów, otrzymaliśmy mnóstwo słów podziwu i motywacji za naszą akcję za co ogromnie wszystkim dziękujemy. Za nami 25 szczytów i już planujemy następne – jeszcze macie szansę dołączyć się do naszej super ekipy, a właściwie już powoli rodziny, ponieważ przeżywamy czasem ciężkie, a czasem przyjemne chwile. Najważniejsze, że z każdej sytuacji wychodzimy z uśmiechem. Do zdobycia zostały nam Jagodna, Lackowa i Tarnica - dodają.

- Dlaczego to robimy? – po to by zwracać uwagę na choroby nowotworowe i zachęcać do zapisania się do bazy dawców szpiku DKMS - TAK JAK MY. Jeżeli nic to nie kosztuje, to dlaczego nie pomóc? Dziękujemy za ogromne wsparcie i pomoc firmie Sprzęt-Poż, ASF, Ferocity.pl. Zachęcamy również inne firmy do wzięcia udziału w naszej szczytnej akcji - informują strażacy.

Autor: OSP Samborowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
33
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:06

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.