Zwiedzanie Zamku Piastowskiego połączone z wirtualną podróżą do dawnego Raciborza

Tego jeszcze nie było. Już w najbliższy weekend 12 i 13 listopada 2022 r. Powiat Raciborski i Zamek Piastowski w Raciborzu zapraszają na nietypowe zwiedzanie, bo połączone z wirtualną podróżą do dawnego Raciborza (Ratibor). Przecież jak powszechnie wiadomo, jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Poznajcie szczegóły!
- Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie od zwiedzania z przewodnikiem kaplicy zamkowej. Następnie grupa uda się do sali konferencyjnej, gdzie uczestnicy „zabrani zostaną” do dawnego miasta Racibórz (Ratibor). Za sprawą unikalnych zdjęć, udostępnionych przez Narodowe Archiwum Cyfrowe, uczestnicy przeniosą się do miasta, którego już dzisiaj w większości nie ma. Zobaczymy m. in. unikatowe kamienice, parki, kościoły, obiekty użyteczności publicznej, jak i zwykłych mieszkańców poruszających się po ulicach swojego miasta. A wszystko to opatrzone krótkim komentarzem przewodnika, który równie chętnie odpowie na zadane pytania. Następnie uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzą pozostałą cześć zamku. Całość zajmie około 60 min. Tego nie można przegapić - zachęca Krystyna Niklewicz - dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu.
- Na to nietypowe zwiedzanie zapraszamy o godz. 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00, natomiast o godz. 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00 będzie się odbywało tradycyjne zwiedzanie tak jak dotychczas, podczas którego uczestnicy wraz z przewodnikiem zobaczą: kaplicę zamkową, kryptę oraz dom książęcy z wystawami stałymi i czasowymi. Jeśli to się sprawdzi, a liczymy, że tak właśnie będzie, to niebawem zaprosimy na kolejną odsłonę tego wydarzenie, podczas którego zaprezentowane zostaną jeszcze inne fotografie pokazujące stolicę powiatu - Racibórz, jak również Zamek Piastowski w Raciborzu. Zapraszamy do regularnego śledzenia naszej strony internetowej: www.zamekpiastowski.pl oraz zamkowego Fanpage: https://www.facebook.com/ZamekPiastowskiRaciborz/ - dodaje dyrektor Krystyna Niklewicz.
Bilety do nabycia w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej - 12,00 zł (normalny), a 8,00 zł (ulgowy). W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: [email protected] lub telefoniczny: +48 32 700 60 52.



![Przygotowania do procesji Bożego Ciała w parafiach NSPJ i Matki Bożej [FOTO] Przygotowania do procesji Bożego Ciała w parafiach NSPJ i Matki Bożej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780552787dsc-9319-.jpg)
![Raciborskie stare miasto gotowe na procesję Bożego Ciała [FOTO] Raciborskie stare miasto gotowe na procesję Bożego Ciała [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780551456dsc-3866-.jpg)




![Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17805694231780567813gre06742-2-.jpg)








![Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780614121gre06797-.jpg)
![Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780654458photo-17-z-77-.jpg)

![Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780608366photo-170-z-350-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany