Sport3 kwietnia 201023:47

Pięć goli w Nieboczowach

Pięć goli w Nieboczowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W Wielką Sobotę nieboczowska Odra podejmowała LKS Studzienna. Zarówno gospodarze jak i goście mają aspiracje do awansu. Był to więc mecz o sześć punktów, ponieważ obie jedenastki miały ten sam dorobek.

Oba zespoły od pierwszego gwizdka sędziego Jana Staniendy przystąpiły do wzajemnej wymiany ciosów, niczym wprawni bokserzy na ringu. Jako pierwsi groźne zaatakowali przyjezdni. Ich atak został jednak przerwany przez defensywę miejscowych. W odpowiedzi gracze Nieboczów przeprowadzili atak, który zakończył się strzałem w poprzeczkę bramki Studziennej.
8. minuta spotkania. Goście wywalczyli pierwszy rzut wolny. Dośrodkowanie Adriana Szymiczka trafiło wprost na głowę jego kolegi z drużyny, ten oddał strzał. Futbolówka przeleciała ponad poprzeczką.

W 16. minucie gracze miejscowych ponownie poważnie zagrozili bramce Daniela Zientka. Tym razem strzał wbiegającego w pole karne napastnika Nieboczów trafił w... słupek. Trener gospodarzy skwitował tę sytuację słowami: -Znowu ostrzelamy wszystkie słupki i poprzeczki, a na koniec dostaniemy taką szmatę jak na jesień. Niestety miał rację. W 23. minucie było już 0:1. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało wpierw zablokowane, po czym piłka trafiła do Piotra Tumulki, a ten z bliskiej odległości umieścił ją w bramce, tym samym otwierając wynik spotkania. Niecałe trzy minuty później gracze Studziennej podwyższyli prowadzenie. Piłkę na lewej flance otrzymał Dawid Marcinek, po czym dośrodkował w taki sposób, iż piłka trafiła do bramkarza Nieboczów, a ten sam sobie wbił ją do bramki.

30. minuta spotkania. Gospodarze próbowali strzelić bramkę kontaktową. Na ich nieszczęście większość ataków była przerywana, a pozostałe zakończone zostały niecelnymi strzałami. Pięć minut później LKS Studzienna wywalczył swój kolejny rzut rożny. Tym razem strzał po dośrodkowaniu w pole karne poszybował ponad bramką. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, lecz równie nieudana. W 41. minucie gracze gości otrzymali kolejny korner, który tym razem nie przyniósł zagrożenia. Równo po czterdziestu pięciu minutach sędzia zaprosił obie ekipy na przerwę.

Na początku drugiej odsłony jako pierwsi bramce przeciwnika starali się zagrozić gracze Nieboczów. Wywalczyli rzut wolny, z którego strzał sprawił nie lada problemy bramkarzowi gości. Kilka minut później gracze Studziennej próbowali zrewanżować się miejscowym. Przeprowadzili akcję zakończoną strzałem w światło bramki gospodarzy. Golkiper Nieboczów stanął na wysokości zadania i pewnie złapał piłkę.

50. minuta spotkania. Kolejna sytuacja pod bramką gospodarzy, lecz i tym razem bramkarz miejscowych okazał się lepszy od napastników Studziennej. Niedługo potem gospodarze stracili trzecią bramkę. Gol dla Studziennej padł z rzutu wolnego. Piłka została zagrana do Adama Piechaczka, a ten spokojnym strzałem umieścił ją w siatce. 0:3.

Dopiero strata trzeciej bramki podziałała mobilizująco na graczy Piotra Szlezingera. Ruszyli zdecydowanie do ataku. Opłaciło im się to, ponieważ w 66. minucie wywalczyli rzut karny za faul na napastniku. Do piłki podszedł Grzegorz Porwoł i strzelił wprost w bramkarza Studziennej.
Chwilę później zawodnicy miejscowi za sprawą Radosława Parmy strzelili swą pierwszą bramkę, rozpoczynając tym samym pościg za drużyną Studziennej. 1:3.

80. minuta spotkania. Rzut wolny dla gości. Piłka została mocno dośrodkowana, lecz bramkarz gospodarzy nie miał problemów z jej złapaniem. Kilka chwil później sędzia zmuszony był do pokazania pierwszej żółtej kartki w tym spotkaniu. Otrzymał ją gracz gości, Mateusz Cyranek. Ostatnie minuty to ciągłe ataki LKS Nieboczowy. Niestety piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki. Dopiero w 89. minucie Radosław Parma zdobył bramkę kontaktową, a jak się niedługo okazało, był to ostatni gol tego spotkania.

Zwycięstwo Studziennej w sobotnim pojedynku pozwoliło na zachowanie bezpośredniego kontaktu ze ścisłą czołówką tabeli B klasy.