Sport17 stycznia 201010:07

Gładka przegrana akademików

Gładka przegrana akademików - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Zawodnicy Politechniki Krakowskiej, szybko i bez najmniejszych problemów pokonali siatkarzy Rafako. Mecz zakończył się w trzech setach.

W meczu z Politechniką nie wystąpił kontuzjowany Paweł Cieślar i bardzo dobrze grający ostatnio Artur Szmidtka, który się rozchorował. Politechnika zaczęła od prowadzenia 6:0. Odrabianie strat zaczęło się od skutecznego ataku Marcina Gonsiora, dwa kolejne punkty zdobył dla AZS'u Krystian Lipiec i oczko z zagrywki zdobył Gonsior. Pod koniec seta Politechnika uciekła na 8 oczek (20:12) i nie było już szans na odrobienie strat. Druga i trzecia odsłona meczu była podobna. Goście szybko wychodzili na prowadzenie. Politechnika była lepsza w każdym elemencie gry. Przyjmujący Rafako byli obstrzeliwani bardzo mocną zagrywką, a ich ataki były albo blokowane, albo po wybloku Politechnika wyprowadzała skuteczne kontry. Przegrana z Politechniką przekreśliła szanse Rafako na miejsce w czołowej czwórce II ligi. Do rozegrania zostały dwa mecze, na wyjeździe z Resovią Rzeszów i u siebie z Wandą Kraków.

RAFAKO Racibórz - Politechnika Krakowska 0:3 (16:25, 21:25, 18:25)

Skład: Jajus, Lipiec, Sdebel, Kawka, Stanienda, Gonsior, Słanina oraz Barteczko, Kućma, Władarz, Szafirski.