Sport19 lutego 201720:13

Lekka atletyka. Życiowy sukces Kacpra Wieczorka

Lekka atletyka. Życiowy sukces Kacpra Wieczorka  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz: Niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie Kacper Wieczorek (MKS-SMS Victoria Racibórz) zdobył brązowy medal w biegu na 200 metrów podczas odbytych 18/19 lutego w Arenie Toruń 61. PZLA Halowych Mistrzostw Polski Seniorów. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, obecnie student PWSZ w Raciborzu, uzyskał w biegu finałowym rezultat 21,83.

- Kacper pokazał się w tym biegu z jak najlepszej strony. Sportowa ambicja, walka do końca i determinacja pozwoliły my zdobyć upragniony medal zaledwie o... jedną setną sekundy. Mistrzostwa były pokazywane w TVP Sport i miło było patrzeć i słyszeć o sukcesie zawodnika Victorii - podsumował występ swojego zawodnika trener Kazimierz Stępień ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Inny podopieczny trenera Stępnia, także absolwent SMS-u i student PWSZ Rafał Smoleń, zajął 11. miejsce w biegu na 400 wynikiem 48,50.

Gwiazdą mistrzostw była bez wątpienia kolejna absolwentka ZSOMS i była zawodniczka Victorii Justyna Święty. W finałowym biegu rozbiła wręcz swoje koleżanki w biegu na 400 metrów, uzyskując najlepszy w tym roku wynik na tym dystansie 52,09. Z pewnością Polki w sztafecie 4x400 metrów będą walczyć o medal na zbliżających się za dwa tygodnie Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. Swój srebrny medal zdobył także Artur Noga w biegu na 60 m przez plotki (7,84).

W mistrzostwach wystartowali lekkoatleci z 85. klubów z całego kraju. Dzięki medalowi Wieczorka Victoria zajęła 35. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw.