Sport18 września 201622:46

Juniorzy młodsi: Unia pokonana w derbach przy Urbana

Juniorzy młodsi: Unia pokonana w derbach przy Urbana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W niedzielne przedpołudnie ekipa juniorów młodszych Unii mierzyła się w Studziennej z tamtejszym LKS-em. Już w drugiej minucie gracze gości wyszli na prowadzenie za sprawą celnego uderzenia ich kapitana. Studzienna robiła co mogła, lecz bez zmiany wyniku. Dopiero w 20. minucie doprowadziła do wyrównania po strzale z rzutu karnego. Osiem minut późnie na prowadzenie Unię wyprowadził Kamil Godoj. W tym momencie w głowach zawodników Unii zakiełkowała chyba myśl o łatwej wygranej. Gracze Szymona Kubowa zaczęli popełniać proste błędy, które zawodnicy gości wykorzystywali w jeszcze prostszy sposób. Do przerwy zdążyli doprowadzić do wyrównania czym podłamali graczy Unii.

Druga połowa niedzielnego spotkania po raz kolejny ułożyła się po myśli juniorów Unii. Bramkę na 2:3 zdobył wprowadzony po przerwie Paweł Miąsik, dla którego było to przysłowiowe wejście smoka. Na tym gra ekipy gości się skończyła. Co prawda starali się wchodzić pod pole karne gospodarzy, lecz wykończenia akcji pozostawiały wiele do życzenia. Nie odpuszczali za to gospodarze, którzy wpierw po raz kolejny doprowadzili do wyrówania, a następnie zdobyli jeszcze trzy bramki. Ostatecznie juniorskie derby Raciborza zakończyły się pewną wygraną zespołu Krzysztofa Złoczowskiego.

LKS Studzienna - KS Unia Racibórz 6:3 (2:2)

Bramki dla Studziennej: Bartłomiej Mrowiec 2, Jakub Konopacki 2, Michał Zebrała, Łukasz Kubalik (k)
Bramki dla Unii: Michał Zięba, Kamil Godoj, Paweł Miąsik

Żółte kartki: Mateusz Kapic, Jakub Konopacki (Studzienna); Nikodem Włoch (Unia)

LKS Studzienna: Mateusz Mosler - Michał Wicha, Dominik Swoboda, Łukasz Kubalik (kpt.), Mateusz Kapic, Bartosz Mrowiec, Szymon Węgrzyn, Jakub Konopacki, Łukasz Zarembik, Michał Zebrała, Maksymilian Bembenek
Rezerwa: Paweł Bugdol
Trener: Krzysztof Złoczowski
Kierownik drużyny: Dariusz Lipicki

KS Unia Racibórz: Miłosz Wilusz - Paweł Żelazko, Tomasz Sładek, Michał Zięba (kpt.), Piotr Załubski, Nikodem Włoch, Kamil Godoj, Kevin Gawlik, Fabian Kaczor, Szymon Matczak
Rezerwa: Filip Piszczan, Nataniel Hiltawkski, Daniel Solich, Seweryn Radoń, Paweł Miąsik, Wojciech Wnukowski, Rafał Nahlik