Sport10 listopada 201209:06

Rafako przegrało mecz w końcówce

Rafako przegrało mecz w końcówce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Zaledwie osiem minut dzieliło piłkarzy KS Rafako Racibórz od zwycięstwa na zakończenie rundy jesiennej. Zespół Wojciecha Grabinioka prowadził 1:0 ze świetnie radzącym sobie w rozgrywkach bieniaminkiem, drużyną GKS Dąb Gaszowice. Niestety, w samej końcówce stracił dwa gole.

Ekipa Dębu zajmowała w tabeli ligi okręgowej trzecie miejsce, tracąc dwa punkty do drugiego Górnika Pszów i siedem do liderującego LKS-u Nędza. Rafako było szóste. Na boisku różnica ta nie była ani trochę widoczna - mecz był wyrównany. Wynik otworzył w 31. minucie Adrian Rosik wykorzystując nieudaną interwencję bramkarza Dębu po wrzutce piłki w pole karne przez Wojciecha Grabinioka. Wydawało się, że gospodarze kontrolują sytuację, jednak w 86. minucie piłkarze Dębu wyrównali. Kilka minut później, już w doliczonym czasie gry, grając w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z zawodników zdołali strzelić drugiego gola. Trzy punkty powędrowały więc na konto gości.

KS Rafako Racibórz - GKS Dąb Gaszowice 1:2 (1:0)

1:0 Adrian Rosik 31.
1:1 Tomasz Bednorz 86.
1:2 Tomasz Bednorz 90.+2

Żółte kartki:
Łukasz Pikuła (Rafako), Tomasz Sobeczko I, Łukasz Norek, Tomasz Bednorz (Dąb)

Czerwona kartka:
Krzysztof Mielimonka 90. (Dąb) - akcja ratunkowa

KS Rafako Racibórz: Rafał Koczwara (kpt.) - Paweł Urbisz, Tomasz Wojciechowski, Damian Mazurek (46. Marcin Puzio), Łukasz Pikuła, Maciej Pawlisz, Marcin Ulański, Wojciech Grabiniok, Sławomir Pytlik, Andrzej Cięcinka (82. Łukasz Zajda), Adrian Rosik
Zawodnicy rezerwowi: Mariusz Stęplewski, Łukasz Sombrowski, Damian Botorek, Mateusz Kocot, Dawid Małecki
Trener: Wojciech Grabiniok

GKS Dąb Gaszowice: Jacek Widenka - Michał Stajer (80. Mateusz Łyżwiński), Maciej Sachs, Krzysztof Mielimonka, Dawid Mandera (46. Piotr Kozielski), Rafał Wójt, Zbigniew Zdrzałek (kpt.), Tomasz Sobeczko I, Rafał Mandrysz (70. Tomasz Bednorz), Marcin Ośliziok, Tomasz Sobeczko II (70. Łukasz Norek)
Zawodnicy rezerwowi: Bogusław Porwoł, Krzysztof Wrzałek, Remigiusz Gwóźdź
Trener: Janusz Sobala

Sędziowali: Tomasz Kąsek (sędzia główny), Zbigniew Słota, Piotr Kopiec (asystenci) - Rybnik