Sport13 listopada 202123:41

Markowice Cyprzanów pokonały i wiceliderem B klasy zostały [FOTO]

Markowice Cyprzanów pokonały i wiceliderem B klasy zostały [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W jednym z meczów XIV kolejki B klasy Podokręgu Racibórz ekipa LKS 07 Markowice podejmowała beniaminka B klasy, LKS Cyprzanów.

Faworytem spotkania z pewnością byli gospodarze, którzy na własnym terenie w tym sezonie są zespołem naprawdę trudnym do pokonania. Ekipa Markowic zdobyła dotąd dwadzieścia osiem punktów, co dawało jej trzecie miejsce w tabeli. Zespół Cyprzanowa zgromadził natomiast dziewiętnaście oczek. Zajmował siódme miejsce w tabeli. Zespół gospodarzy w przypadku swej wygranej i podziału punktów w równolegle rozgrywanym meczu w Pietraszynie miał szansę na objęcie fotela lidera. Czy tak się stało?

Pierwszy kwadrans sobotniego spotkania to wzajemne sprawdzanie się obu ekip. Gospodarze starali się narzucić przyjezdnym swój styl gry, lecz wysoka gra pressingiem w wykonaniu ekipy Cyprzanowa skutecznie niweczyła te starania. Mimo to, to markowiczanie jako pierwsi zagrozili bramce gości. Choć ich okazje do objęcia prowadzenia były dość klarowne, to wynik wciąż brzmiał 0:0.

Gospodarze nie poddawali się i grali swoje. Wraz z upływem kolejnych minut udało im się stworzyć kolejne okazję, a jedną z nich nawet wykorzystać. W 26 minucie dobrze dośrodkowana piłka trafiła do Marcina Kramarczyka, który bez problemu umieścił ją w siatce, wyprowadzając ekipę Markowic na prowadzenie. Swe okazje próbowali stworzyć także gracze Cyprzanowa, lecz przytomna postawa gospodarzy w defensywie chroniła ich póki co przed stratą gola.

Kolejna dogodna okazja gospodarzy miała miejsce w 34 minucie. Wtedy to na strzał zza pola karnego zdecydował się Rafał Wita. Choć kibice widzieli piłkę w siatce, to musieli pohamować swą radość. Piłka w znany tylko sobie sposób, minęła słupek bramki gości. Kolejne okazje gospodarzy były jedynie kwestią czasu, gdyż z upływem kolejnych minut meczu zyskiwali coraz większą przewagę na boisku.

Mimo starań obu ekip wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy. Druga część meczu zapowiadała się więc naprawdę ciekawie. Trzy kwadranse drugiej połowy dla gospodarzy były czasem na ewentualne rozstrzygnięcie losów spotkania. Z kolei dla Cyprzanowa okresem nadziei na odwrócenie wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej części meczu gra znacząco zaostrzyła się. Stroną, która nie przebierała w środkach w celu przerwania poczynań rywala była drużyna Cyprzanowa. Co rusz gracze gości ostro traktowali graczy Markowic, mając na celu zniechęcenie ich do ataków na bramkę.

Taktyka ta zdała się opłacać, gdyż z upływem kolejnych minut to Cyprzanów częściej przebywał przy piłce, mając nadzieję na stworzenie okazji, która zakończyłaby się zdobyciem gola. Nadzieje te okazały się płonne i to dość szybko. W 65 minucie szybko rozegrana piłka trafiła do Kamila Franicy, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce bramki Cyprzanowa. Oznaczało to więc powiększenie prowadzenia Markowic na 2:0. Nie był to jednak koniec strzelania przy Bolesława Chrobrego. Kilka minut po zdobyciu gola markowiczanie dołożyli kolejne trafienie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Aksman. Dla Cyprzanowa oznaczało to, że sobotni mecz zakończy raczej bez punktów.

Strata trzeciego gola spowodowała, że z ekipy Cyprzanowa wyparował początkowy animusz. Zespół gości praktycznie przyglądał się poczynaniom Markowic. Ci, choć mogli spokojnie prowadzić grę i pokusić się o kolejne trafienia, woleli oszczędzić przeciwnika i grać podaniami pomiędzy sobą. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Dodatkowo z Pietraszyna napłynęły niezbyt dobre wiadomości dla Markowic. Zabełków potyczkę przy Wesołej wygrał, co oznaczało, że pozostał liderem B klasy. Zespołowi Markowic pozostało cieszyć się z awansu na pozycję wicelidera.

LKS 07 Markowice - LKS Cyprzanów 3:0 (1:0)

1:0 Marcin Kramarczyk 25'
2:0 Kamil Franica 65'
3:0 Jakub Aksman 72'

Składy

LKS 07 Markowice: Dariusz Bedronka (80. Jakub Grochal) - Seweryn Strachota, Paweł Płaczek (46. Bernard Paprotny), Sebastian Bańczyk (kpt.), Marcin Kramarczyk, Andrei Usik, Łukasz Stecko (12. Jacek Depta), Kamil Franica, Damian Mazurek (70. Kamil Jureczko), Krzysztof Złoczowski (75. Marcin Broża), Rafał Wita (70. Jakub Aksman)
Pozostali rezerwowi: Norbert Urbanek
Trener: Radosław Gruchel
II trener: Grzegorz Jakosz
Kierownik drużyny: Jan Malon

LKS Cyprzanów: Marcin Litka - Damian Zuber, Marcin Tatara (46. Łukasz Posmyk), Michał Posmyk (kpt.), Adam Nikel, Tomasz Skawiński, Marcin Starodębski, Florian Nieborowski (81. Mariusz Bejer), Mateusz Rudkiewicz, Mateusz Cieniawa (81. Jakub Gorczowski), Mateusz Cebula (46. Dominik Chory)
Trener: Matthäus Klimaszka
Kierownik drużyny: Rafał Kubik

Spotkanie sędziowali: Michał Bednarz (sędzia główny); Bartosz Naleśnik, Wacław Błaszczok (asystenci)

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl