Sport26 czerwca 202122:39

Płomień z Połomi zgasł przy Zamkowej [FOTO]

Płomień z Połomi zgasł przy Zamkowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W zaległym spotkaniu II kolejki Unia Racibórz podejmowała ekipę Płomienia Połomia. Wyżej w tabeli notowany był zespół gospodarzy. Goście, którzy plasowali się na siódmym miejscu, wydawali się być bez szans w starciu z raciborzanami.

Od początku meczu więcej z gry i posiadania piłki miała drużyna gospodarzy. Co rusz napierała na bramkę gości, lecz choć akcje były groźne, to nie przynosiły skutku w postaci gola. Blisko było w 14 minucie, kiedy to po faulu w polu karnym arbiter podyktował rzut karny dla Unii. W starciu Musioł - Piszczek lepszy okazał się ten drugi, pewnie broniąc strzał gracza Unii. Dobitka także nie była na tyle dobra, by zdobyć gola. Sytuacja ta niejako obudziła ekipę Płomienia, która wyprowadziła kilka groźnych akcji. Gra defensywy Unii skutecznie niwelowała ofensywne poczynania gości. Około 20 minuty gospodarze po raz kolejny stanęli przed okazją do objęcia prowadzenia. Strzał Rafała Chałupińskiego z około 20 metrów trafił jednak w poprzeczkę. Wraz z upływem kolejnych minut gracze gości coraz częściej gościli na połowie raciborzan. Na szczęście dla gospodarzy, bez większego skutku. W swych staraniach nie ustępowali także Unici, którym w trzeciej idealnej sytuacji udało się wyjść na prowadzenie. Idealne dośrodkowaniu na gola strzałem głową zamienił Fabian Kaczor. Otwarcie wyniku spowodowało wyjście gości z serią akcji ofensywnych. Te, mimo ich starań nie przyniosły jakiegokolwiek efektu. Z kolei Unia liczyła na kontry. Po jednej z nich strzeliła drugiego gola. W 39 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Fabian Kaczor. Do końca pierwszej połowy oba zespoły stworzyły jeszcze kilka dogodnych okazji, lecz żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem gola.

Po przerwie obraz gry nie uległ drastycznej zmianie. Nadal to Unia częściej przebywała przy piłce, co oznaczało kolejne groźne akcje. Jedna z nich w 53 minucie zakończyła się kolejnym golem dla Unii. Idealne podanie z lewej flanki trafiło do Marcina Ośliźloka, który bez większych problemów pokonał bramkarza gości, podwyższając wynik na 3:0. Na tym jednak nie był koniec. W 58 minucie gospodarze mieli kolejną dogodną okazję. Niestety, choć strzał Patryka Monety był dobry, to okazał się niecelny. Piłka minęła dalszy słupek bramki gości. Mimo prowadzenie 3:0 Unici nie zwalniali tempa. Dążyli do czwartego gola. Blisko byli w 68 minucie. Strzał z rzutu wolnego, choć groźny i zmierzający pod poprzeczkę został obroniony przez bramkarza gości. Kolejne upływające minuty oznaczały kolejne sytuacje Unii. Te, choć było ich naprawdę sporo, nie przynosiły tego, co w piłce nożnej najważniejsze - goli. Większe posiadanie piłki po stronie gospodarzy powodowało jednak to, że goście mieli spore trudności z wyprowadzeniem ataku lub kontry. W samej końcówce spotkania gospodarze mieli okazję na zdobycie czwartego gola. Idealne dośrodkowaniu trafiło wprost na głowę Gołego, lecz jego strzał był minimalnie niecelny. Mimo to Unici nie rezygnowali. Wyprowadzili kolejny atak, który na gola strzałem z dystansu zdobył Rafał Chałupiński. Chwilę później arbiter zakończył to dość jednostronne spotkanie, w którym Unia tak naprawdę nie dała większych szans przeciwnikowi.

Unia Racibórz Sp. z.o.o – KS Płomień Połomia 4:0 (2:0)

1:0 Fabian Kaczor 29’
2:0 Fabian Kaczor 39’
3:0 Marcin Ośliźlok 53’
4:0 Rafał Chałupiński 90’