Sport23 marca 202122:32

Kamil Kanclerz z brązem na przełajach

Kamil Kanclerz z brązem na przełajach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

20 marca w malowniczej miejscowości Konopiska k/Częstochowy odbyły się Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych U12, U14 i U16. Startowali raciborzanie.

Młodzi adepci biegów średnich i długich MKS SMS „VICTORIA” Racibórz, uczestniczący w zajęciach sportowych pn. „ Lekkoatletyka dla każdego”, rywalizowali na crossowych trasach z rówieśnikami śląskich klubów sportowych. W zawodach tych wystartowało około 300 zawodników.

Bardzo dobrze w kategorii U12 spisał się Kamil Kanclerz, który w biegu na 800m zdobył brązowy medal. W tym samym biegu na czwartym miejscu uplasował się Jakub Szyjka, 11 m zajął Bartosz Grzelak, a 26 był Adam Jabłoński. Na tym samym dystansie w kategorii dziewcząt 12m zajęła Kalina Antczak, a 24 była Alicja Woskowska.

W biegu na 1000m dziewcząt U14 Zuzanna Molenda zajęła 31m. W kategorii U16 na 2000m Radosław Woskowski uplasował się na 26m, a zaraz za nim metę pokonał Grzegorz Sobczyk.

Dla w/w zawodników był to pierwszy start w biegach przełajowych po dwuletniej przerwie. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

Autor: Trener koordynator Piotr Morka, redakcja@naszraciborz.pl