Sport13 marca 202118:28

Siatkówka. Wyrównany bój Krzanowic z Michałkowicami [FOTO]

Siatkówka. Wyrównany bój Krzanowic z Michałkowicami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

W sobotę, 13 marca, w hali sportowej w Krzanowicach rozegrano kolejne spotkanie grupy spadkowej w I lidze śląskiej siatkówki kobiet. Miejscowy UKS podejmował MUKS Michałkowice.

Choć siatkarki z Krzanowic z pewnością nie mogły być uważane za faworyta tego spotkania, pokazały charakter i wywalczyły jeden punkt z wyżej notowanym rywalem. Nie przyszło to jednak łatwo. Już pierwszy set pokazał, że sobotni mecz może być wyrównany. Krzanowiczanki, choć przegrały, nie odstawały zbytnio od rywala. Podobnie było w secie drugim, który także padł łupem Michałkowic.

Gdy wydawało się, że już po meczu, a trzeci set jest praktycznie formalnością, gospodynie wzięły się do pracy i odrabiania strat. Kolejne dwa sety wygrały. Trzeci z minimalną przewagą, natomiast w czwartym wyniosła już ona dziewięć punktów. Oznaczało to więc, że do wyłonienia zwycięzcy konieczny będzie tie-break. W nim po raz kolejny lepsze okazały się siatkarki Michałkowic, które wygrały 10:15, a całe spotkanie 2:3.

GS UKS Krzanowice - MUKS NOMINUS Michałkowice 2:3 (21:25, 23:25, 25:23, 25:16, 10:15)