Sport11 października 202019:02

Choć RKK się starało, ze strony Rybnika pogromu doznało [FOTO]

Choć RKK się starało, ze strony Rybnika pogromu doznało [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W III kolejce II ligi śląskiej koszykówki kobiet raciborski RKK AZS podejmował w Arenie Rafako zespół RMKS Rybnik. Faworytem spotkania była ekipa gości, co potwierdziła w całej rozciągłości.

Już pierwsza kwarta, choć nie brakowało w niej woli walki ze strony raciborzanek, pokazała że z Rybnikiem łatwo nie będzie. Przyjezdne grały dobrze w obronie, a w ataku też pokazywały swą wyższość. Parta ta zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem rybniczanek 11:32. W kwarcie drugiej gra nieco bardziej się wyrównała, lecz nadal to ekipa RMKS-u miała więcej do powiedzenia. W tej odsłonie zespół z Raciborza zdobył osiem punktów, rybniczanki natomiast dwa razy tyle. Kwarta numer trzy to po raz wtóry przewaga zespołu z Rybnika. RKK zdołało w tej części spotkania rzucić osiem punktów, zespół gości zdobył z kolei dwadzieście pięć punktów. Kwarta numer cztery stała się więc formalnością. Padł w niej taki sam rezultat, jak w kwarcie numer jeden, czyli 11:32. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 38:105. Choć zespół z Raciborza okazał się zdecydowanie gorszy od rywala, to starań i woli walki nikt mu nie zabierze. Niestety, za to punktów nie przyznają.

RKK AZS Racibórz - RMKS Rybnik 38:105 (11:32; 8:16; 8:25; 11:32)

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl