Sport27 września 202021:21

C klasowe derby gminy dla rezerw Tworkowa [FOTO]

C klasowe derby gminy dla rezerw Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W szóstej kolejce pierwszej grupy C klasy doszło do potyczki zespołu Ruchu Bolesław z rezerwami LKS 05 Tworków. Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli była ekipa Tworkowa. Na swym koncie miała dziewięć punktów, co dawało jej szóste miejsce. Drużyna Ruchu mogła pochwalić się natomiast dorobkiem czterech oczek i dziewiątą pozycją.

Początkowo spotkanie to miało zostać rozegrane w na boisku przy ulicy Głównej w Tworkowie, lecz z powodu silnych opadów deszcu w ostatnich dniach murawa była mocno nasiąknięta wodą. Oba zespoły podjęły więc decyzję o zmianie gospodarza niedzielnej potyczki. Wspomniania różnica od początku spotkania nie była praktycznie widoczna. Oba zespoły grały dość równo. Swe okazje mieli zarówno goście, jak i gospodarze. Gole jednak nie padały. Aż do 22 minuty, kiedy to piłkę w siatce umieścił Marcin Skowronek, dając prowadzenie bolesławskiemu Ruchowi. Ekipa rezerw Tworkowa, choć bardzo się starała nie doprowadziła do wyrównania w pierwszej połowie. Ekipa gospodarzy w tej części meczu także już nie trafiła do siatki przeciwnika. W związku z tym pierwsza odsłona derbowego spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Bolesławia.

Początek drugiej cześci meczu ułożył się bardzo dobrze dla graczy drugiego zespołu Tworkowa. Trzy minuty po wznowieniu gry gola wyrównującego zdobył Artur Leśniak, który jeszcze w pierwszej połowie zastąpił Dennisa Kustosa. Od tej pory stan meczu został wyrównany, a coraz bardziej do głosu dochodzili gracze drugiego zespołu Tworkowa. Starania gości opłaciły się. W 55 minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę w siatce z punktu oddalonego o jedenaście metrów od bramki Ruchu umieścił Artur Leśniak. Strata drugiego gola podrażniła ambicję zespołu Bolesławia. Gracze Marka Kozińskiego ruszyli do ataku. Opłaciło się. W 66 minucie doprowadzili do wyrównania. Gol powędrował na konto Grzegorza Bedrunki.

Od tej pory spotkanie znów było bardzo wyrównane. Swe okazje miał zarówno zespół gospodarzy jak i ekipa gości. Gole jednak nie padały. Do czasu. Praktycznie w ostatniej akcji spotkania szalę zwycięstwa na swą stronę przechyliła drużyna Tworkowa. Gola na 2:3 zdobył Grzegorz Adamczyk, dając swej drużynie zwycięstwo. Po tym spotkaniu ekipa rezerw Tworkowa ma na swym koncie dwanaście oczek i plasuje się na piątym miejscu w tabeli I grupy C klasy Podokręgu Racibórz. Drużyna Ruchu nadal ma cztery oczka, jej pozycja nie zmieniła się. Nadal jest dziewiąta.

LKS Ruch Bolesław - LKS 05 Tworków II 2:3 (1:0)

1:0 Marcin Skowronek 22'
1:1 Artur Leśniak 48'
1:2 Artur Leśniak 55' (k)
2:2 Grzegorz Bedrunka 66'
2:3 Grzegorz Adamczyk 90'+2'

Żółte kartki: Mariusz Fichna (LKS Ruch Bolesław); Janusz Sala (LKS 05 Tworków II)

LKS Ruch Bolesław: Andrzej Tomaszek - Przemysław Psota, Mariusz Fichna (kpt.), Krzysztof Masny, Tomasz Klohsek, Dominik Skowronek, Marcin Skowronek, Patryk Ćwik, Marcin Kirszniak, Krzysztof Olszak (60. Łukasz Lisowski), Grzegorz Bedrunka