Sport23 sierpnia 202018:24

C klasa. Derby Raciborza na remis [FOTO i WIDEO]

C klasa. Derby Raciborza na remis [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W pierwszej kolejce II grupy C klasy Podokręgu Racibórz doszło do derbowego pojedynku pomiędzy rezerwami LKS 07 Markowice a Wichrem Płonia.

Od początku spotkania obie ekipy walczyły w środku pola, ale z walki tej niewiele wynikało. Po niecałym kwadransie gry do głosu zaczęła dochodzić drużyna gospodarzy. Wywalczyła kilka dogodnych sytuacji, lecz wynik nie ulegał zmianie. Dobre okazje w tym czasie stworzyła także ekipa Płoni. Także i tutaj, mimo dobrych okazji między innymi Grzegorza Borysa wynik nie zmienił się. Do czasu. W 28 minucie podczas dośrodkowania w pole karne Wichru jeden z jego zawodników zagrał piłkę ręką w obrębie szesnastki. To poskutkowało podyktowaniem rzutu karnego, którego skutecznych egzekutorem okazał się kapitan markowiczan, Tomasz Borecki. Strata gola zmotywowała gości do ataku, lecz z ich starań niewiele wyniknęło. Próbowali także gospodarze, ale i oni nie potrafili postawić kropki nad i. W związku z tym pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu z Markowic 1:0.

W drugiej części meczu oba zespoły ruszyły do ataku. I choć starali się zarówno goście, jak i gospodarze, to gra znów toczyła się w środku pola. Wskazanie zespołu, który miał przewagę było praktycznie niemożliwe, gdyż raz przy piłce były Markowice, raz Płonia. Wynikało z tego jednak niewiele. Aż do 72 minuty, kiedy to jeden z graczy Płoni został sfaulowany w polu karnym Markowic. Sędzia nie miał innego wyjścia, jak wskazać na punkt oddalony od bramki gospodarzy o jedenaście metrów. Karnego na gola pewnym strzałem zamienił kapitan Płoni, Krzysztof Kaim. Od momentu wyrównania oba zespoły robiły co mogły, by przechylić szalę zwycięstwa na swą stronę, lecz mało skutecznie. W związku z tym ich pierwsze spotkanie w sezonie 2020/2021 zakończyło się podziałem punktów.

LKS 07 Markowice II – LKS Wicher Płonia 1:1 (1:0)

1:0 Tomasz Borecki 28’ (k)
1:1 Krzysztof Kaim 72’ (k)

Żółte kartki: Dawid Gmitruk (LKS 07 Markowice II), Bartłomiej Sobek (LKS Wicher Płonia)

Składy wyjściowe

LKS 07 Markowice II: Paweł Dobuch - Krzysztof Tomański, Marcin Broża, Ryszard Jasny, Bartosz Pakuła, Hubert Królewicz, Krystian Murawski, Dawid Gmitruk, Tomasz Borecki (kpt.), Kamil Jarząbek, Marcin Procek
Rezerwa: Mateusz Baron, Marek Jasny, Kamil Jureczko, Robert Kalus, Piotr Stawinoga, Damian Sroka
Trener: Wojciech Rosiński
II trener: Michał Bedronka

LKS Wicher Płonia: Adam Bohonos – Krzysztof Kaim (kpt.), Dominik Radoń, Artur Rogowski, Piotr Barlik, Szymon Konopka, Bartłomiej Sobek, Grzegorz Borys, Mirosław Lajtner, Marek Franica, Sebastian Nowak