Sport12 października 201921:41

Unia Płomień pokonała i na siódme miejsce awansowała [FOTO]

Unia Płomień pokonała i na siódme miejsce awansowała [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotę na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano spotkanie dwunastej kolejki klasy okręgowej. Miejscowa Unia podejmowała zespół Płomienia z Połomi.

Przed spotkaniem oba zespoły dzieliła różnica jednego oczka. Zespół Jarosława Rachwalskiego plasował się na miejscu ósmym, z dorobkiem wynoszącym siedemnaście punktów. Ekipa Płomienia miała na swym koncie jeden punkt mniej i zajmowała dziewiątą lokatę w tabeli III grupy klasy okręgowej. W poprzednim sezonie oba zespoły rywalizowały ze sobą w IV lidze. Wtedy to lepsi okazali się gracze Płomienia, którzy w dwumeczu zdobyli cztery oczka.

Tym razem było jednak inaczej. Oba zespoły chciały pokazać się z jak najlepszej strony, a co za tym idzie narzucić przeciwnikowi swój styl gry. W pierwszej połowie z obu stron okazji nie brakowało, lecz każda z ekip strzeliła po jednym golu, dzięki czemu na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 1:1.

W drugiej części meczu zarówno goście, jak i gospodarze próbowali swego szczęścia. Obie ekipy znów stworzyły wiele sytuacji. Tym razem gościom udało się wykorzystać jedną z nich, natomiast gospodarze trafili do bramki przeciwnika dwukrotnie. Dzięki temu kibice przy Zamkowej obejrzeli w sobotnim meczu pięć trafień, a spotkanie zakończyło się wygraną Unitów 3:2.

Zwycięstwo to pozwoliło ekipie Unii awansować na siódmą pozycję w tabeli. Czy ją zachowają okaże się jutro, po spotkaniu Tworkowa z Polonią Łaziska. Zespół Płomienia mimo porażki zachował dziewiąte miejsce w tabeli.

KS Unia Racibórz – KS Płomień Połomia 3:2 (1:1)

Autor: Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl