Sport8 września 201922:36

Derby gminy. Łatwe zwycięstwo Krzyżanowic [FOTO]

Derby gminy. Łatwe zwycięstwo Krzyżanowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Dziś w Tworkowie rozgrywany był mecz, na który kibice zawsze czekają z utęsknieniem. Mowa o Wielkich Derbach Gminy. Miejscowy LKS 05 Tworków, będący beniaminkiem tych rozgrywek podejmował zespół ze stolicy gminy. Spotkanie obserwowało kilkuset kibiców.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości. Rozciągali oni defensywę miejscowych poprzez rozgrywanie piłki skrzydłami. Początkowo gospodarze znajdowali na to receptę, poprzez wybijanie piłek. Robili to jednak praktycznie na oślep, przez co piłka na powrót wracała w posiadanie gości. Mimo to wynik ciągle pozostawał bezbramkowy.

Sytuacja uległa zmianie w 10 minucie. Przyjezdni wywalczyli rzut różny. Dośrodkowanie trafiło wprost na głowę Patryka Antończaka, który umieścił futbolówkę w siatce wprowadzając zespół Roberta Żbikowskiego na prowadzenie. Strzelony gol dodał animuszu graczom Krzyżanowic. Ruszyli do jeszcze bardziej zmasowanych ataków na bramkę gospodarzy, lecz mimo ich starań wynik nie zmieniał się. W tym miejscu należy pochwalić za postawę bramkarza Tworkowa, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed stratą kolejnej bramki.

Ekipa Adama Jachimowicza w pierwszej części meczu także miała swe okazję. Choć było ich zdecydowanie mniej, to dawały nadzieję, że być może coś wpadnie. Niestety, prócz gola w 10 minucie meczu, w pierwszej jego odsłonie licznie zgromadzona publiczność nie zobaczyła kolejnych trafień. Wynik do przerwy brzmiał więc 0:1, co dawało gospodarzom szanse na kolejne trzy kwadranse spotkania.

Nadzieje te okazały się jednak bez pokrycia. Na drugą część meczu goście wyszli jeszcze bardziej zmotywowani, co przełożyło się na drugiego gola. Po zaledwie 9 minutach drugiej części spotkania Krzyżanowice podwyższyły prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Kiljan, a piłka zatrzepotała w siatce bramki Tworkowa.

Tablica wyników wskazywała w tym momencie wynik 0:2, i wydawało się, że Tworków mając już niewiele do stracenia ruszy do ataku. Niestety, proste błędy gospodarzy w środkowej strefie boiska zostały wykorzystane przez gości w stu procentach. W 56 minucie piłka trafiła do z Łukasza Musioła, który swego czasu grał w zespole gospodarzy. Zawodnik Krzyżanowic, widząc lekko wysuniętego bramkarza Tworkowa zdecydował się na strzał lobem. Była to najlepsza decyzja jaką mógł podjąć. Piłka wpadła do siatki, a jej strzelec w objęcia kolegów z drużyny.

Kolejne minuty to kolejne sytuacje z obu stron. Tym jednak razem bramkarze stawali na wysokości zadania broniąc kolejne strzały na bramkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 dla Krzyżanowic. Za cały komentarz do meczu mogą posłużyć słowa jednego z kibiców drużyny gości: - Taki wynik obstawialiśmy przed spotkaniem, ale nie sądziliśmy, że wygrana przyjdzie tak łatwo.

LKS 05 Tworków – LKS Krzyżanowice 0:3 (0:1)

0:1 Patryk Antończak 10’
0:2 Mateusz Kiljan 54’
0:3 Łukasz Musioł 56’

Żółte kartki: Marek Fojcik, Szymon Grud (LKS 05 Tworków); Mateusz Kühn (LKS Krzyżanowice)

LKS 05 Tworków: Roman Bindacz – Grzegorz Jakosz, Michał Mazur, Paweł Miąsik (80. Andrzej Miensopust), Konrad Kochan, Marek Fojcik (64. Szymon Grud), Bartłomiej Sikorski (kpt.), Mateusz Sitnik, Krzysztof Cerkowniak (67. Natan Skraba), Przemysław Ekiert (46. Wojciech Podolak), Krzysztof Szewczyk
Pozostali rezerwowi: Marek Świrzewski, Przemysław Szuścik, Krzysztof Złoczowski
Trener: Adam Jachimowicz
Kierownik drużyny: Dawid Gawlina

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kühn – Szymon Gardawski (88. Przemysław Szewieczek), Radosław Żbikowski (kpt.), Mateusz Kiljan (75. Konrad Fedyn), Adam Turkiewicz, Łukasz Musioł (80. Adam Burakiewicz), Marcin Bednarek, Radosław Minta, Łukasz Skrobacz, Kamil Kaczorowski (63. Mariusz Adaszek), Patryk Antończak
Pozostali rezerwowi: Michał Fulneczek, Piotr Gołąbek
Trener: Robert Żbikowski
Kierownik drużyny: Marek Siegmund

Spotkanie sędziowali: Sebastian Jarzębak (sędzia główny); Rafał Baran, Marek Kofin (asystenci) – KS Katowice