Sport25 sierpnia 201911:48

Zawsze opłaca się grać do końca. Krzyżanowice zdobyły świerklańską Fortecę [FOTO]

Zawsze opłaca się grać do końca. Krzyżanowice zdobyły świerklańską Fortecę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Wczorajsze spotkanie w Krzyżanowicach pokazało, że nigdy nie należy się poddawać i zawsze walczyć do końca. Po pierwszej połowie nieco bliżej zdobycia punktów była ekipa gości. Sytuacja zmieniła się jednak w drugiej odsłonie meczu.

Drugie czterdzieści pięć minut w porówaniu do pierwszej części sobotniego spotkania obfitowało w więcej nerwowości, fauli, kartek, a co najważniejsze goli. W pierwsze połowie piłkarze trafiali do siatki trzykrotnie, raz Krzyżanowice i dwa razy gracze Fortecy. W drugiej połowie kibice zgromadzeni na boisku przy Dworcowej zobaczyli cztery trafienia. Trzy dwa gospodarzy i jedno dla gości. Bardzo często, prócz goli oglądali także żółte kartki, którymi sędzia temperował nieprzepisowe zagrania i zachowania zawodników obu drużyn. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3, a szalę zwycięstwa w doliczonym czasie gry na korzyść zespołu gospodarzy przechylił Łukasz Musioł.

LKS Krzyżanowice - LKS Forteca Świerklany 4:3 (1:2)

Bramki dla LKS Krzyżanowice: Łukasz Musioł 2, Dawid Michalak, Patryk Antończak
Bramki dla Fortecy Świerklany: Maciej Kasprzak, Tomasz Czerniak, Tomasz Steleblak

Żółte kartki: Marcin Adaszek, Robert Żbikowski, Szymon Gardawski, Radosław Żbikowski, Adam Turkiewicz, Dawid Michalak, Mateusz Kilian, Patryk Antończak (LKS Krzyżanowice); Tomasz Czerniak, Paweł Sudoł, Tomasz Steleblak (Świerklany)

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kühn, Adam Burakiewicz (46. Mateusz Kilian), Szymon Gardawski (59. Adam Turkiewicz), Radosław Żbikowski, Łukasz Musioł, Marcin Bednarek, Marcin Adaszek, Dawid Michalak (68. Radosław Minta), Łukasz Skrobacz, Kamil Kaczorowski (54. Robert Żbikowski), Patryk Antończak
Trener: Robert Żbikowski

LKS Forteca Świerklany: Radosław Kalisz, Tomasz Juraszek, Paweł Sudoł, Łukasz Staniek, Tomasz Czerniak, Kamil Gorzała, Maciej Kasprzak, Jakub Legierski, Tomasz Zmuda (76. Karol Mrowiec), Tomasz Steleblak, Tomasz Kocerba
Trener: Wojciech Dzierżenga

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl