Sport5 czerwca 201907:57

Łamatorzy na II Silesian Open w Katowicach

Łamatorzy na II Silesian Open w Katowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotę, 1 czerwca odbył się w Katowicach drugi z cyklu turniej Ju Jitsu Silesian Open 2019. Impreza zorganizowana została przez Roan Fight Club Katowice oraz Śląski Związek Ju Jitsu. W zawodach uczestniczyło 273 zawodników z 40 klubów.

Stoczono 661 pojedynków na pięciu matach. Zawody były rozegrane w konkurencjach Fighting, Fighting bez I fazy, Duo System, Ne Waza. Raciborski klub brazylijskiego jiu jitsu "Łamator" reprezentowało pięcioro najmłodszych zawodników którzy walczyli w konkurencjach: Fighting bez I fazy - na zasadach zbliżonych do Judo, oraz Ne Waza - na zasadach brazylijskiego jiu jitsu. Po wielu widowiskowych i zaciętych pojedynkach Raciborzanie wywalczyli w sumie 8 medali, a pierwsze miejsca nagradzane były pamiątkowymi pucharami.

Ignacy Kosmala kat. -45 kg. Fighting U14

Na IV pozycji w kategoriach Fighting bez I fazy oraz Ne Waza uplasował się Olivier Roskosz.

Klub Sportowy Łamator Racibórz pragnie serdecznie podziękować rodzicom zawodników za pomoc w transporcie oraz gorący doping. Przed nami jeszcze nominacje na wyższe stopnie uczniowskie oraz uroczyste zakończenie sezonu.