Sport30 marca 201923:56

Kuźnia z Ustronia zlała raciborską Unię

Kuźnia z Ustronia zlała raciborską Unię - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W IV lidze przy Zamkowej doszło dziś do potyczki zespołu Unii, plasującego się na dziesiątym miejscu w tabeli z ekipą Kuźni Ustroń. Zdecydowany faworytem spotkania była ekipa gości, będąca wiceliderem tej klasy rozgrywkowej.

Gracze Grzegorza Jakosza, choć nie mogli być uważani za faworytów pokazali się z dość dobrej strony. Przynajmniej do przerwy, kiedy to wynik brzmiał 0:0. Druga odsłona nie była już jednak tak dobra dla zespołu z Raciborza. W 54. minucie ekipa Unii miała co prawda niebywałą szansę by wyjść na prowadzenie, lecz Rafał Haras zmarnował podyktowany rzut karny. Niewykorzystana jedenastka przez gospodarzy była niczym woda na młyn dla zespołu gości. Strzelanie rozpoczęli w 63 minucie, a gola zdobył Adrian Sikora. Były reprezentant Polski potrzebował na strzelenie bramki zaledwie sześciu minut, bowiem na boisku pojawił w 57 minucie. Po zobyciu gola graczom Kuźni grało się zdecydowanie łatwiej, co potwierdzać mogą kolejne dwa szybkie trafienia. W 65 minucie piłkę w siatce Unii umieścił Arkadiusz Jaworski, a w 67 minucie Michał Pietraczyk. 0:3 - praktycznie po meczu. Pewne prowadzenie nie wystarczyło jednak przyjezdnym, którzy nadal napierali na bramkę gospodarzy. Skończyło się to dwoma kolejnymi trafieniami w odstępie zaledwie 120 sekund. Wpierw do bramki w 71 minucie po raz drugi trafił Adrian Sikora, a w minucie 73 bramkarz Unii pokonał Jakub Waliczek. Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć jedynie trafieniem Kamila Wawocznego z 82 minuty. Dzięki sobotniej wygranej ekipa Kuźni Ustroń została liderem IV ligi. Unici po drugiej tej wiosny porażce spadli na jedenaste miejsce w tabeli.

KS Unia Racibórz - KS Kuźnia Ustroń 1:5 (0:0)

0:1 Adrian Sikora 63'
0:2 Arkadiusz Jaworski 65'
0:3 Michał Pietraczyk 67'
0:4 Adrian Sikora 71'
0:5 Jakub Waliczek 73'
1:5 Kamil Wawoczny 82'

Żółte kartki: Rafał Haras (KS Unia Racibórz); Dariusz Rucki (KS Kuźnia Ustroń)

Składy

KS Unia Racibórz: Marek Adamiec - Mateusz Wowra (69. Dawid Migus), Paweł Miąsik, Patryk Goły, Kamil Szlufarski (81. Kamil Wawoczny), Kamil Tront, Rafał Haras (69. Bartosz Łagosz), Bartłomiej Lorenc, Bogusław Sobek, Filip Radoń, Mateusz Kocot
Trener: Grzegorz Jakosz

KS Kuźnia Ustroń: Michał Skocz - Damian Madzia (82. Dawid Szymański), Arkadiusz Trybulec, Anton Fizek, Dariusz Rucki, Bartosz Iskrzycki (82. Wojciech Grygierek), Arkadiusz Jaworski, Konrad Kuder (79. Nikodem Czyż), Jakub Waliczek, Michał Pietraczyk, Dawid Mazurek (57. Adrian Sikora)
Trener: Mateusz Żebrowski

Spotkanie sędziowali: Daniel Kruczyński (sędzia główny); Szymon Łoboziak, Sławomir Słonka (asystenci)

Autor: Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl