Sport16 czerwca 201821:43

Rewanż z Bolesławiem na remis. Rezerwy Czarnych Gorzyce w B klasie!

Rewanż z Bolesławiem na remis. Rezerwy Czarnych Gorzyce w B klasie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Po wygranej zespołu rezerw Gorzyc 1:2 w Bolesławiu wszystko było jeszcze otwarte. W dzisiejszym meczu rewanżowym oba zespoły przystąpiły do gry z wielkim animuszem. Pierwsza połowa ułożyła się lepiej dla graczy Zdzisława Małysa, którzy na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się jednak dopiero po przerwie.

Wiele nadziei na powodzenie wlał w serca kibiców Ruchu Michał Wolnik, który w osiemnastej minucie spotkania umieścił piłkę w siatce przeciwnika. Przy takim rezultacie, pomimo starań obu ekip zespoły Czarnych i Bolesławia schodziły na przerwę.

W drugiej części meczu oba zespoły rozpoczęły prawdziwy festiwal strzelecki, co tylko mogło cieszyć publiczność zgromadzoną w Gorzycach. Pierwszy do siatki przeciwnika trafił Kamil Oślizło, doprowadzając do remisu, który wydatnie przybliżał drugi zespół Czarnych do gry w B klasie. Na odpowiedź Ruchu nie trzeba było czekać długo, gdyż dokładnie sześćdziesiąt sekund później piłkę do siatki posłał Kamil Jezierski, zawodnik Bolesławia, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie oraz doprowadzając do remisu w dwumeczu.

Wraz z upływającym czasem oba zespoły tworzyły kolejne sytuacje, lecz nie przekładało się to na zmianę wyniku. Aż do 84 minuty, kiedy to po strzale Dawida Siedlaczka piłka zatrzepotała w siatce bramki bolesławskiego Ruchu. Wynik ten oznaczał jedno – dogrywki w tym spotkaniu nie będzie. Zespół Zdzisława Małysa także i tym razem zdołał zdobyć gola. Dokonał tego w 88 minucie Grzegorz Adamczyk. W tym momencie nieco bliżej gry w wyższej klasie rozgrywkowej był zespół Ruchu i myśl ta chyba przeraziła graczy z gminy Krzyżanowice, gdyż w piątej minucie doliczonego czasu gry zespół rezerw Czarnych stanął przed niepowtarzalną okazją. Sędzia podyktował rzut karny. Piłkę na wapnie ustawił kapitan gospodarzy, Kamil Chromik i pewnym strzałem pokonał bramkarza Bolesławia, doprowadzając do remisu i dając swemu zespołowi upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Bolesław, który przez cały sezon spisywał się naprawdę dobrze, musi się teraz pogodzić z tym, że kolejny sezon także spędzi w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

KS Czarni Gorzyce II – KS Ruch Bolesław 3:3 (0:1) [Wynik dwumeczu: 5:4 dla Gorzyc II]

0:1 Michał Wolnik 18’
1:1 Kamil Oślizło 68’
1:2 Kamil Jezierski 69’
2:2 Dawid Siedlaczek 84’
2:3 Grzegorz Adamczyk 88’
3:3 Kamil Chromik (k)

Żółte kartki: Kamil Chromik, Szymon Panic (Gorzyce II); Grzegorz Adamczyk, Przemysław Psota (Bolesław)

KS Czarni Gorzyce II: Marek Warzeszka – Karol Jurzyca (46. Daniel Durka), Aleksander Franecki, Rafał Jęczmionka, Dawid Siedlaczek, Rafał Pietrzyk, Marek Kołek (46. Szymon Panic), Kamil Chromik (kpt.), Jakub Bauerek (46. Jakub Folwarczny), Marek Mnich, Kamil Oślizło
Pozostali rezerwowi: Artur Siedlaczek, Tomasz Paloc, Krzysztof Przybyła, Mariusz Wala
Opiekun: Daniel Durka
Kierownik drużyny: Jacek Jezusek

LKS Ruch Bolesław: Andrzej Tomaszek – Mariusz Fichna, Krzysztof Masny, Kamil Jezierski, Rafał Grzybek (kpt.), Sylwester Zając, Grzegorz Adamczyk, Przemysław Psota, Michał Wolnik, Dawid Szwetka, Kasper Kwapisz (75. Piotr Sztangierski)
Pozostali rezerwowi: Krzysztof Olszak, Tomasz Urbanek
Trener: Zdzisław Małys
Kierownik drużyny: Adam Gaida

Spotkanie sędziowali: Adam Nowak (sędzia główny); Stanisław Wieczorek, Dariusz Kowacz (asystenci)

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl