Sport25 maja 201322:26

Lokomotywa z Tuwima nie do zatrzymania

Lokomotywa z Tuwima nie do zatrzymania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W XXVI kolejce, na boisku przy Tuwima spotkały się zespoły Ocic i Tworkowa. Choć w tabeli wyżej był zespół gości, to na boisku nie było to widoczne. Gdy wszystkim wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, gospodarze wywalczyli rzut karny. Michał Zieliński otworzył wynik spotkania. Jak się później okazało był to początek końca zespołu gości.

Gospodarze, broniący się przed spadkiem do B klasy stworzyli dogodną sytuację jako pierwsi. Dariusz Binek otrzymał bardzo dobre podanie, uderzył mocno, ale trafił jedynie w bramkarza. Ocice dały przyjezdnym tą sytuacją do zrozumienia, że ci o komplet punktów w sobotnim spotkaniu mogą mieć naprawdę ciężko.

W 10. minucie pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddał zespół gości. Uderzenie Daniela Koryciaka w kierunku dalszego słupka okazało się niecelne. Chwilę później gorąco po raz kolejny zrobiło się pod bramką Tworkowa. Dośrodkowanie gracza Ocic zostało przejęte przez Marcina Wiedera. Gospodarze domagali się odgwizdania zagrania ręką, ale sędzia nakazał dalszą grę. Niedługo potem przyjezdni stworzyli dobrą sytuację pod bramką Mateusza Stebela. Dwójkowa akcja Podolak – Paprocki została zakończona strzałem tego drugiego. Niestety dla gości był on niecelny. Miejscowi dwoili się i troili, lecz nie potrafili sforsować linii defensywy ekipy Andrzeja Wypłosza. Przyjezdni z kolei, nastawieni na grę z kontry nie potrafili celnie uderzyć na bramkę gospodarzy.

Mimo, iż gra toczyła się w większości w środkowej strefie boiska, to emocji nie brakowało. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy grał zdecydowanie śmielej, aniżeli zespół Tworkowa. Stwarzał, a przynajmniej starał się stwarzać dogodne sytuacje, lecz brakowało mu nieco celności. Zespół gości, który momentami spychany był do głębokiej defensywy, potrafił skutecznie przerywać ataki miejscowych.

Aż do 44. minuty, kiedy to Michał Zieliński próbował wejść w pole karne. Został nieprzepisowo powstrzymany przez gracza gości, za co sędzia bez zawahania wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem jedenastki był sam poszkodowany, który ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności otworzył wynik spotkania. Chwilę później arbiter zaprosił obie jedenastki na kwadrans przerwy.

Druga połowa, a przynajmniej jej początek, to lekka przewaga Tworkowa. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, także i w tej gracze gości nie potrafili potwierdzić jej zdobyciem gola. Co nie wychodziło przyjezdnym, udało się gospodarzom. Piłka zagrana została do Dariusza Binka, który urwał się obronie gości i przelobował bramkarza przyjezdnych.

Chwilę później, ten sam zawodnik został brutalnie potraktowany w polu karnym Tworkowa. Choć można było uznać to zagranie za takie, za które należało podyktować jedenastkę, to arbiter uznał, że zawodnik gości trafił czysto w piłkę, za co podyktował tylko rzut rożny. Decyzja ta nie spodobała się pozostałym zawodnikom gospodarzy, jak i samemu poszkodowanemu.

63. minuta spotkania. Rzut wolny dla gospodarzy. Silne uderzenie Dawida Nieckarza sprawiło wiele problemów tworkowskiemu bramkarzowi. Ten „wypluł” piłkę przed siebie, wprost pod nogi Radosława Jaszowskiego, który bez najmniejszego zawahania umieścił piłkę w siatce. 3:0 – praktycznie po meczu.
70. minuta spotkania. Faul na graczu gospodarzy. Jako, że było to zagranie celowe, w dodatku nie było w nim znamion walki o piłkę, decyzja sędziego mogła być tylko jedna – czerwona kartka dla gracza gości. Zawodnikiem, który musiał opuścić boisko był Mariusz Juraszek.

Na piętnaście minut przed końcem meczu przyjezdni próbowali po raz kolejny pokonać bramkarza gospodarzy. Niestety dla gości, kończyło się tylko na staraniach. Co nie wychodziło przyjezdnym, miejscowi mieli opanowane wręcz do perfekcji. Zdobyli kolejną bramkę, która dobiła już całkowicie ekipę Tworkowa. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Dariusz Binek.

Do końca meczu oba zespoły skupiały się na walce w środku pola, w związku z czym kolejne bramki nie padły. Ocice, wygrywając kolejny mecz, oraz wykorzystując porażki Górek Śląskich i Koziołków odbiły się od dna tabeli. Do miejsca bezpiecznego tracą tylko dwa punkty. Utrzymanie jest więc możliwe bardziej, aniżeli jedynie ze strony matematycznej. Pytanie tylko, czy uda się je osiągnąć? Z taką grą, jak w ostatnich spotkaniach zawodnicy, oraz kibice Ocic mogą być spokojni o powodzenie.

LKS Ocice Racibórz – LKS 05 Tworków 4:0 (1:0)

1:0 44' Michał Zieliński (k)
2:0 53' Dariusz Binek
3:0 63' Radosław Jaszowski
4:0 80' Dariusz Binek

Żółtymi kartkami ukarani zostali: Stefan Pawlik, Dennis Kustos (obaj LKS 05 Tworków)

Czerwoną kartką ukarany został: Mariusz Juraszek (LKS 05 Tworków) – kopnięcie przeciwnika bez piłki

LKS Ocice Racibórz: Mateusz Stebel – Patryk Filipek, Patryk Jasny, Jan Hopko, Tomasz Dancewicz, Daniel Skupnik, Michał Binek (75. Mirosław Szurgacz), Dariusz Binek (88. Marcin Sromek), Michał Zieliński, Krzysztof Grud (kpt.) (20. Dawid Nieckarz), Radosław Jaszowski
Pozostali rezerwowi: Michał Bednarz, Mateusz Szymiczek
TRENER: Wojciech Maksymczak
Kierownik drużyny: Henryk Mainusz

LKS 05 Tworków: Denis Wszołek – Daniel Koryciak, Marcin Wieder, Mirosław Krakowczyk, Stefan Pawlik (77. Michał Latoń), Mariusz Pytlik, Martin Wojtek (70. Dennis Kustos), Paweł Paprocki (60. Grzegorz Adamczyk), Mariusz Juraszek, Michał Sala (46. Marek Pytlik), Wojciech Podolak
Pozostali rezerwowi: Andrzej Kłosok, Artur Krzyżok, Denis Kostrzewa
TRENER: Andrzej Wypłosz
Kierownik drużyny: Marian Bartosz

Spotkanie sędziowali: Jerzy Małys (sędzia główny); Adrian Nikel, Benedykt Gomułka (sędziowie asystenci)