Rollercoaster w Raszczycach. Kobyla z kompletem punktów

Rollercoaster w Raszczycach. Kobyla z kompletem punktów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Po zeszłotygodniowej porażce z Tworkowem (0:8), gospodarze z Raszczyc chcieli za wszelką cenę zapomnieć o blamażu oraz słabym początku sezonu. Rywal z Kobyli z kolei prezentował solidną postawę na tym etapie rozgrywek. Spoglądając na bilans bramkowy przed spotkaniem można było spodziewać się wielu goli. Co wydarzyło się na murawie?

Na początku spotkania obie drużyny starały się spokojnie budować ataki pozycyjne. Rozgrywanie piłki zdecydowanie lepiej wychodziło drużynie gości, która już w 7 minucie wyszła na prowadzenie. Gospodarze konsekwentnie starali się przeprowadzać akcje od obrony co skończyło się stratą w defensywie i drugim golem Witchowskiego Adriana w tym meczu. Bramka stracona po błędzie własnym wpłynęła na frustracje zawodników Raszczyc, którzy zaczęli grać brutalniej i prowokując rywali. Spowodowało to przepychanki w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 36 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę do sitki skierował Marcisz Jarosław i przyjezdni zchodzili na przerwę z pewnym wynikiem 3:0 oraz zdecydowaną przewagą w grze.

Piłkarze Kobyli na drugą połowę wyszli zbyt pewni zwycięstwa co w 47 minucie wykorzystał Waduła Dawid, który po składnej akcji umieścił futbolówkę w bramce. Po podobnej ofensywie, 12 minut później bramke kontaktową dla Raszczyc zdobył Kazaniecki Jakub, a 21 minut przed końcem regulaminowego czasu gry bezpośrednio z rzutu rożnego do remisu doprowadził Behrendt Łukasz. Mimo zdobytych 3 bramek przewaga cały czas była po stronie gości. W 81 minucie po akcji bokiem boiska i zagraniu wzdłuż bramki, nogę dostawił Marcisz Jarosław i ustalił wynik meczu. Dalsza część spotkania oraz trzy doliczone minuty nie przyniosły groźnych sytuacji bramkowych i mecz zakończył się porażką gospodarzy 3:4.

Raszczyce zanotowały 3 porażkę z rzędu i z 4 punktami znajdują się na 13 pozycji w tabeli, Płomień Kobyla plasuje się na 5 miejscu z 14 oczkami na swoim koncie.

LKS Raszczyce – Płomień Kobyla 3:4 (0:3)

3:4 Marcisz Jarosław 81'

Żółte kartki: Wardęga Tomasz, Behrendt Tomasz (LKS Raszczyce), Piątek Michał, Pytlik Patryk, Czogała Mariusz (Płomień Kobyla)

Składy

LKS Raszczyce: Woźniak Radosław – Berger Piotr, Ronczka Rafał (25' Waduła Dawid), Bober Adam (kpt.) (62' Kevin Halama), Sobeczko Łukasz, Kazaniecki Jakub, Zieliński Michał, Kowalczyk Roman, Wardęga Tomasz, Kowalczyk Kacper, Behrendt Łukasz
Pozostali rezerwowi: Brendarski Bartosz
Trener: Kowalczyk Roman
Kierownik drużyny: Pielczyk Jan

Płomień Kobyla: Litka Marcin – Gawron Mateusz (75' Wieczorek Kamil), Kubala Kamil (kpt), Mateuszek Wojciech, Czogała Mariusz, Piątek Michał (45' Kubala Szymon), Marcisz Jarosław (80' Cieślik Kamil), Lemiesz Tomasz, Knura Kamil, Pytlik Patryk, Witchowski Adrian (45' Musioł Paweł)
Pozostali rezerwowi: Szyra Patryk, Niesłańczyk Rafał, Baszczok Mateusz
Trener: Matuszek Wojciech
Kierownik drużyny: Zaczyk Arkadiusz

Spotkanie sędziowali: Targowski Arkadiusz (sędzia główny), Kurzydym Krzysztof, Matysiak Zdzisław (asystenci)

Autor: Patryk Cyran, redakcja@naszraciborz.pl