Nasz Racibórz - Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości.

Dzisiaj jest: poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r.Imieniny: Bernarda, Sabiny i Samuela
Wiara
Region:
Styl życia » Wiara » 12 maja 2018, godz. 13:38 » red. » komentarzy: 0

Racibórz będzie miał nowego kapłana

Racibórz będzie miał nowego kapłana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

19 maja w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi w Opolu święcenia kapłańskie przyjmie Łukasz Klęczar z parafii WNMP. W tej najstarszej raciborskiej wspólnocie ostatnie lata obfitowały w powołania. 

Więcej »
Dwóch nowych diakonów z powiatu raciborskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 08 maja 2018, godz. 23:36 » gosc.pl » komentarzy: 0

Dwóch nowych diakonów z powiatu raciborskiego

Powiat:

Bp Rudolf Pierskała udzielił święceń diakonatu 9 akolitom z V roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Jest wśród nich raciborzanin i pietrowiczanin. 

Więcej »
Łukasz Sbeczka awansował do finału konkursu wiedzy biblijnej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 21 kwietnia 2018, godz. 09:30 » opole.gosc.pl » komentarzy: 0

Łukasz Sbeczka awansował do finału konkursu wiedzy biblijnej

Racibórz:

Uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu a wcześniej ZSO w Krzyżanowicach wygrał etap diecezjalny. 

Więcej »
Reklama
Reklama
Styl życia » Wiara » 02 kwietnia 2018, godz. 22:10 » fot. G. Wawoczny » komentarzy: 0

Pamiętacie jak Racibórz żegnał w 2005 roku Ojca Świętego Jana Pawła II FOTO

Pamiętacie jak Racibórz żegnał w 2005 roku Ojca Świętego Jana Pawła II FOTO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

To była jedna z największych manifestacji wiary w ostatnich kilkudziesięciu latach. Strumienie wiernych z raciborskich parafii, 7 kwietnia, spotkały się przy ołtarzu polowym przez basztą na pl. Długosza, gdzie odprawiono Mszę św. w intencji zmarłego 2 kwietnia papieża Polaka. Dzień później, 8 kwietnia w Watykanie, odbył się Jego pogrzeb. W galerii zdjęcia z pl. Długosza sprzed trzynastu lat.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 31 marca 2018, godz. 17:35 » Dawid Wacławczyk » komentarzy: 0

Raciborzanie przy prawdziwym Bożym Grobie

Raciborzanie przy prawdziwym Bożym Grobie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Zaraz po wejściu, gdy tylko natykamy się na pachnący wonnymi olejami kamień namaszczenia, o który pielgrzymi nabożnie pocierają szale, chusty i inne materiały – czujemy, że znaleźliśmy się w sferze sacrum... - pisze Dawid Wacławczyk w swojej relacji z Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W grudniu odwiedził ją z grupą raciborskich pielgrzymów.

Więcej »
Wielbimy krzyż Twój, Panie Jezu - adoracja na starej fotografii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 30 marca 2018, godz. 22:10 » fot. ze zbiorów A. Otlika » komentarzy: 0

Wielbimy krzyż Twój, Panie Jezu - adoracja na starej fotografii

Racibórz:

W prostym geście ucałowania krzyża zwykła pobożność wyraża się spontanicznie. Do poważnej, majestatycznej liturgii tego dnia wprowadza to rys osobisty i czuły. Gest ucałowania krzyża ma też długą historię: chrześcijanie w Jerozolimie adorowali w ten sposób krzyż w Wielki Piątek już od IV wieku. W dzieje parafii Ostróg w Raciborzu wpisało się całowanie Krzyża przez wszystkich wiernych uczestniczących w Liturgii Wielkopiątkowej. Zachowały się przedwojenne fotografie.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 30 marca 2018, godz. 21:42 » fot. G. Piszczan » komentarzy: 0

Dziś bowiem na krzyżu podniósł ręce do Ojca - procesja z kościoła farnego do dawnej świątyni dominikanów

Dziś bowiem na krzyżu podniósł ręce do Ojca - procesja z kościoła farnego do dawnej świątyni dominikanów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

- Dziś bowiem na krzyżu podniósł ręce do Ojca, aby Go przebłagać. Chrystus, przyjąwszy przy wcieleniu ciało i duszę, jest jak Aaron, który wziął kadzielnicę i ogień i jak Aaron stanął dziś na krzyżu pomiędzy żywymi i umarłymi. Przez żywych rozumie się aniołów obdarzonych łaską, przez umarłych zaś ludzi obciążonych grzechem - dominikanin Peregryn z Raciborza (1260-1333), kaznodzieja i spowiednik księcia opolsko-raciborskiego Władysława, inkwizytor śląski na Wielki Piątek (Kazania de tempore i de sanctis). Peregryn głosił kazania w podominikańskim kościele pw. św. Jakuba w Raciborzu, gdzie tradycyjnie znajduje się Grób Pański. Na zdjęciach tegoroczna procesja z kościoła farnego.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 29 marca 2018, godz. 22:18 » KAI,opole.gosc.pl, fot. J. Ptak » komentarzy: 0

Wielki Czwartek - dzień kapłaństwa i Eucharystii. Biskup opolski obawia się uśpienia kapłanów

Wielki Czwartek - dzień kapłaństwa i Eucharystii. Biskup opolski obawia się uśpienia kapłanów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Powiat:

Służba ludziom młodym i członkom wspólnot, towarzyszenie osobom żyjącym w związkach niesakramentalnych, duszpasterskie zaangażowanie i otwartość, a nie marazm – podkreślali biskupi podczas wielkoczwartkowych Mszy świętych Krzyżma, mówiąc o współczesnych wymaganiach stawianych kapłanom. - Martwi mnie laickość życia tak wielu wiernych w codzienności - mówił dziś do kapłanów naszej diecezji ordynariusz opolski. Na zdjęciu uroczystości wielkoczwartkowe w kościele NSPJ w Raciborzu. 

Więcej »
Styl życia » Wiara » 25 marca 2018, godz. 13:35 » red. » komentarzy: 0

Kościół katolicki obchodzi Niedzielę Palmową zwaną Kwietną. Początek Wielkiego Tygodnia

Kościół katolicki obchodzi Niedzielę Palmową zwaną Kwietną. Początek Wielkiego Tygodnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Niedzielą Palmową Kościół katolicki rozpoczyna Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”. W Raciborzu Brzeziu tradycyjnie już elementem procesji była inscenizacja przejazdu Jezusa na osiołku.

Więcej »
Reklama
Reklama
Styl życia » Wiara » 23 marca 2018, godz. 20:16 » (w) » komentarzy: 0

Droga Krzyżowa ulicami miasta Raciborza

Droga Krzyżowa ulicami miasta Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Największe raciborskie parafie - WNMP przy Rynku, Ostróg, Stara Wieś, Matki Bożej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowały dziś Drogę Krzyżową ulicami miasta. Wszystkie strumienie spotkały się przy kościele NSPJ przy ul. Warszawskiej. Na krótkim wideo wszystkie parafie. W galerii zdjęcia z wydarzenia.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 18 marca 2018, godz. 12:27 » red. » komentarzy: 0

Droga Krzyżowa ulicami Raciborza już w piątek

Droga Krzyżowa ulicami Raciborza już w piątek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Podobnie jak w ubiegłych latach, po wieczornych Mszach św. w piątek 23 marca, nurty z raciborskich parafii przyjdą do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Warszawskiej, gdzie będzie wspólne zakończenie, a następnie czas Adoracji i Wieczór Uwielbienia. Droga Krzyżowa z parafii NSPJ przejdzie ulicami Wczasową, Słowackiego, Matejki, Warszawską. Szczegóły w ogłoszeniach parafialnych.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 18 marca 2018, godz. 12:16 » red. » komentarzy: 48

Teatr żydowski w katolickiej świątyni. Wydarzenie już 25 marca

Teatr żydowski w katolickiej świątyni. Wydarzenie już 25 marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Pieśń o moim Mesjaszu - ze spektaklem pod takim tytułem, na podstawie tekstów Romana Brandsteattera, 25 marca (niedziela) w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu przy Warszawskiej wystąpi Midraszowy Teatr Żydowski z Raciborza. Początek o godz. 15.00.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 10 marca 2018, godz. 10:43 » ekd » komentarzy: 0

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Kędzierzyna-Koźla do Raciborza

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Kędzierzyna-Koźla do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

42 km liczy odcinek od Kędzierzyn-Koźle os. Pogorzelec Parafia Św. Eugeniusza de Mazenod do Parafia Matki Bożej w Raciborzu. To jedna z zaplanowanych Ekstremalnych Dróg Krzyżowych.

Więcej »
Reklama
Styl życia » Wiara » 15 lutego 2018, godz. 10:45 » red. » komentarzy: 0

Wydano książkę pt. Kult Matki Bożej na Ostrogu. Możliwość zakupu już 18 lutego

Wydano książkę pt. Kult Matki Bożej na Ostrogu. Możliwość zakupu już 18 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

W styczniu bieżącego roku ukazała się książka pt. "Kult Matki Bożej na Ostrogu". Opracowanie zawiera krótki zarys historii kościoła i opis kultu maryjnego na Śląsku na przełomie XIX i XX w. Szczególne miejsce w tej publikacji zajmuje opis nowenn ku czci Matki Bożej z Ostroga przed Dniem Matki w latach 2011-2017.

Więcej »
Styl życia » Wiara » 07 lutego 2018, godz. 09:08 » Nikol Urbaniec » komentarzy: 0

Ministranci z powiatu raciborskiego przyjęli funkcję lektora

Ministranci z powiatu raciborskiego przyjęli funkcję lektora - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

W kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie 99 ministrantów diecezji Opolskiej (19 z powiatu raciborskiego) przyjęło z rąk księdza biskupa Rudolfa Pierskały funkcję lektora. Po długich przygotowaniach i egzaminie nadszedł dla młodzieży dzień przyjęcia tego zaszczytu.

Więcej »
Partnerzy portalu
 • Dentica 24
 • ostrog.net
 • Szpital Rejonowy w Raciborzu
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa
 • Villa Rubinstein
 • Apteka w sieci
 • PGL DOM Sp. z o.o.
 • PWSZ w Raciborzu
 • Zajazd Biskupi
 • Kampka
 • Margomedia - studio graficzne, projektowanie stron internetowych, reklama, druk
 • Ciepły dom
 • USG Ostrowicz
Numery archiwalne
Pokaż listę wszystkich numerów »
Numer archiwalny Nasz Racibórz 33-2018-[496]
Nasz Racibórz 33-2018-[496]
dodano: 17.08.2018
Numer archiwalny Nasz Racibórz 32-2018-[495]
Nasz Racibórz 32-2018-[495]
dodano: 10.08.2018
Numer archiwalny Nasz Racibórz 31-2018-[494]
Nasz Racibórz 31-2018-[494]
dodano: 03.08.2018
Numer archiwalny Nasz Racibórz 30-2018-[493]
Nasz Racibórz 30-2018-[493]
dodano: 27.07.2018
Reklama
Dziś w Raciborzu
poniedziałek | 20 sierpnia 2018 | 18:09
29.0°C
bezchmurnie
wiatr słaby 2.1 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1015 hpa
Wilgotność:39%
Wschód słońca:05:44
Zachód słońca:19:55
wtorek
21.08.2018
27.1°C
16.8°C
środa
22.08.2018
28.6°C
15.8°C
czwartek
23.08.2018
31.6°C
16.1°C
Partnerzy portalu
Najnowsze oferty
Zobacz wszystkie
Reklama
Raciborskie drogi do polskości
Reklama
Tygodnik Nasz Racibórz
największy regularny nakład w powiecie raciborskim.
Co piątek w ponad stu punktach i największych zakładach pracy 10-13 tysięcy egzemplarzy gazety!
Kliknij i Czytaj wydanie cyfrowe »
Zobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz nowy numer Raciborskiego Rynku ZdrowiaZobacz także co nowego w dziale Zdrowie i styl życia
Noworodki
Pokaż wszystkie »
Wiktor Szczotka
08 sierpnia 2018, godz. 08:31
Wiktor Szczotka
Emilia i Dawid bardzo się radowali, kiedy na świecie małego Wiktora witali. Wiktor urodził się 31 lipca, ważył wtedy 4100 g i mierzył 56 cm.
zobacz więcej »
Reklama
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz newsletter!

Reklama
Akronis | Aktualności | Biznes | Co to jest konto prenumeratora? | Drukarnia NaszRaciborz.pl | Ekologia | Felietony | Filmy | Baza firm | Foto na płótnie | Głubczyce | Gotowanie | Grud | Historia | Kącik dietetyka | Kontakt i reklama | Książki | Kultura i edukacja | Metamorfozy | Moda & uroda | Motoryzacja | Nabór do przedszkoli | Raciborski Rynek Nieruchomości | Noworodki | Raciborski Bazar | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PGL DOM | PK Racibórz | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | PRD | Raciborska Telewizja Kablowa | Raciborskie drogi do polskości | Rafako | Regulamin | SM Nowoczesna | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Szpital Rejonowy | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie | Zwierzęta
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.
Klauzula informacyjna RODO - polityka prywatności.
Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek") w celu: administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług, w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). W tym przypadku, cookie przechowuje informację o unikalnym identyfikatorze sesji. "Ciasteczka" nie przechowują danych prywatnych dotyczących użytkownika, takich jak: imię, nazwisko, hasło, lokalizacja lub adres IP. Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. Wtedy też, okienko z tą informacją nie będzie pojawiać się ponownie. Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Przejdź do serwisu