Zdrowie | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Praktyczne funkcje oczyszczaczy powietrza
Oczyszczacze powietrza są skuteczną ochroną w czasie smogu, gdy w powietrzu unoszą się zanieczyszczenia. W lecie usuwa alergeny, grzyby i jest nieocenioną pomocą dla alergików. Można uznać, że oczyszczacz ma zastosowanie przez cały rok. Jak wybrać najbardziej użyteczny sprzęt i jakich funkcji poszukiwać?
Inteligentna praca
Oczyszczacze powietrza zawierają szereg różnych udogodnień, które poprawiają komfort użytkowania sprzętu. W tych niezależnych zestawieniach, nie zawsze wygrywają najdroższe oczyszczacze powietrza Ranking powinien opierać się na stosunku jakości i możliwości do ceny, ponieważ w ten sposób można wyselekcjonować najlepsze sprzęty w przystępnej cenie.
Urządzenie powinno pracować 24h na dobę, aby na bieżąco reagować na zmiany stanu powietrza np. wtedy, gdy do domu dostaje się duża ilość zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz. Prędkość wentylatora powinna być dostosowana do stężenie toksycznych substancji. Na niskich obrotach i dużym zanieczyszczeniu powietrza filtracja powietrza jest po prostu nieskuteczna, zaś na wysokich generuje duży hałas i pobiera znacznie więcej prądu, niż na niższych trybach. Z racji tego dużą popularnością cieszą się oczyszczacze wyposażone w tryb automatyczny. Działa on za pomocą czujników, które wykrywają podwyższenie zanieczyszczenia powietrza i samodzielnie reguluje prędkość pracy do zastanych warunków. W ochronie przed smogiem najbardziej pomocny jest czujnik pyłów PM2,5, ponieważ to najniebezpieczniejsze zagrożenie dla zdrowia. Niektóre posiadają sensory, które wykrywają zwiększoną ilość kurzu czy działają na zasadzie wykrywania ruchu – ta funkcja uwzględnia porę dnia. Taką możliwość posiada oczyszczacz powietrza Sharp modele z serii G – posiadają zwiększoną ochronę przeciwko alergenom, możliwość odświeżenia ubrań i lepiej zwalcza przykre zapachy.
Wysokiej jakości bezpieczeństwo
Wszystkie dodatkowe funkcje służą podniesienia skuteczność w ochronie zdrowia, nawet tych najmłodszych. Ze względu na dzieci, wiele producentów wprowadziło blokadę rodzicielską, która chroni przed przypadkowym naciskaniem przycisków czy wyłączeniem oczyszczacza. W trosce o zdrowie rodziny i dzieci w momencie zużycia filtrów, na wyświetlaczu pojawia się informacja o konieczności ich wymiany. Zakup nowych filtrów w stosunku do ceny urządzenia nie jest duża, ale niezbędna do prawidłowego filtrowania powietrza.
Niektóre oczyszczacze posiadają jonizator, który uwalnia jony ujemne neutralizując te dodatnie. Te drugie produkowane są przez urządzenia elektroniczne, a z kolei one przyciągają do siebie cząsteczki kurzu, bakterie, wirusy. Produktem ubocznym jonizacji jest ozon, lecz modele dopuszczone do sprzedaży w Polsce muszą przejść rygorystyczne normy. Zatem ta funkcja jest bezpieczna dla rodziny i dzieci. Oczyszczacze powietrza na Homespot.pl to w dużej mierze Sharpy, które posiadają opatentowaną technologię Plasmacluster i jest on w pełni bezpieczna.
Dogodne użytkowanie
Decydując się na zakup dogodnego sprzętu, nie zawsze trzeba kupować do każdego pokoju. Część użytkowników wybiera najpierw jeden, aby sprawdzić czy ten model odpowiada ich oczekiwaniom. Wiele oczyszczaczy wyposażone jest uchwyt do przenoszenia lub w kółka, które pozwalają na łatwe przemieszczanie urządzenia pomiędzy pokojami.
Duża ilość oczyszczaczy na rynku posiada dodatkową stację monitorującą jakość powietrza oraz aplikacje. Aplikacje są ciekawą funkcją, ponieważ za ich pośrednictwem można sterować oczyszczaczem oraz mieć podgląd bieżących odczytów z czujników. W niektórych urządzeniach stacja jest na tyle zaawansowana, że podaje przewidywany czas zużycia filtrów uwzględniając stan powietrza i intensywność filtracji. Dodatkowo do wielu modeli dołączany jest pilot do sterowania, co zwiększa użyteczność sprzętu.
Kolejnymi praktycznymi funkcjami w oczyszczaczu jest redukcja jasności wyświetlacza i timer, który pozwala zaprogramować czas działania urządzenia i po upływie wyznaczonego czasu, urządzenie się wyłącza. Redukcja jasności wyświetlacza jest przydatna w nocy, aby wyświetlacz nie raził w oczy, a praca oczyszczacza nie zakłócała spokojnego snu.
Komentarze portalu (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Delegacja Miasta Racibórz z wizytą w Leverkusen
W dniach od 8 do 11 lutego w partnerskim mieście Leverkusen, w ramach oficjalnego zakończenia realizowanego od prawie pięciu lat europejskiego projektu „I wojna światowa – euforia i nowy początek: rozwój i postrzeganie w miastach europejskich w roku 1914 oraz w roku 1918. I wojna światowa w naszych miastach” gościła oficjalna delegacja naszego miasta.
Więcej »Sprawa krytego lodowiska w Raciborzu. Bez dokumentacji ani rusz!
Dopóki miasto nie wykona dokumentacji trudno będzie zabiegać o pieniądze na budowę krytego lodowiska.
Więcej »Racibórz bez doładowania. Problemy na drodze do elektromobilności
Rządowe programy upowszechniania pojazdów z napędem elektrycznym nijak się mają do zainteresowania budową stacji do półszybkiego ładowania w takich miastach jak Racibórz. Nadzieja jednak nie gaśnie.
Więcej »Dawnych studniówek czar. Maturzyści II LO w 2001 i 2009 roku
Dziś to już ludzie po studiach, aktywni zawodowo, mieszkający w różnych miejscach świata. Poniżej jedno z archiwalnych nagrań Raciborskiej Telewizji Kablowej ze studniówki 2 LO w ówczesnej hali Rafako oraz bal maturalny Mickiewcza sprzed 10 lat, kiedy to po raz pierwszy relacjonowaliśmy zabawę na 100 dni przed egzaminem.
Więcej »Statek parowy Książę Raciborski FOTO
Zdjęcia archiwalne statku Herzog von Ratibor, czyli Książę Raciborski, który pływał po Odrze i Łabie, opublikował Andreas Rim na profilu FB Ratibor Oberschlesien. Statek zbudowano 1898 roku w stoczni Übegau (Drezno) dla Reederei Frankfurer Gütereisenbahn. Mial 53,70 metrów dlugości, 10 m szerokości i silnik 420 koni mechanicznych. Herzog von Ratibor pływał do roku 1945. Trzy lata później został rozebrany w Wittenberdze.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |
- Lokal użytkowy, ul. Żółkiewskiego 22, pow. 642,13 m2
Racibórz, Żółkiewskiego 22, pow. raciborski 642 m2 - Mieszkanie, ul. Różana 1/9
Racibórz, Różana 1/9, pow. raciborski 38 m2 - Działka, ul. Hulczyńska
Racibórz, Hulczyńska , pow. raciborski 292 m2 - Lokal użytkowy, ul. Żółkiewskiego 22, pow. 144,72 m2
Racibórz, Żółkiewskiego 22, pow. raciborski 145 m2 - Lokal użytkowy, ul. Głubczycka 25-27, kl. 27
Racibórz, pow. raciborski 32 m2
Co piątek w ponad stu punktach i największych zakładach pracy 10-13 tysięcy egzemplarzy gazety!
Telegraf | Pokaż wszystkie » |