Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia13 grudnia 201809:15

Herbata zielona i czerwona - różnice

Herbata zielona i czerwona - różnice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Dobroczynne właściwości herbaty są znane od stuleci. Również w Polsce jest to jeden z najczęściej wybieranych napojów. Swoją kolebkę posiada w Chinach, jednak na przestrzeni wieków stał się częścią kultury i tradycji wielu innych krajów. Dzisiejsze czasy sprzyjają sięganiu po herbatę, ponieważ codziennie borykamy się ze stresem, zanieczyszczeniami, czy zwiększonym wysiłkiem fizycznym, a regularne spożywanie tego napoju wesprze nasz organizm w prawidłowym funkcjonowaniu. Szeroki wybór odmian pozwala korzystać z różnorodnych właściwości naparów. Różnią się one nie tylko smakiem i aromatem, ale często nawet sposobem produkcji. Jakie więc różnice znajdziemy między herbatą zieloną a czerwoną?

Herbata zielona

Zielona herbata już podczas produkcji wyróżnia się obróbką na tle innych odmian. Jej liście nie są poddawane fermentacji, a utlenianiu – pierwiastki i związki chemiczne łączą się z tlenem. Od razu po zebraniu są suszone i podgrzewane, co sprawia, że liście pozostają zielone. Im szybciej herbata zostanie spożyta, tym bardziej wzrasta jej jakość Powinna być przechowywana bez dostępu do światła, w przeciwnym razie traci swój kolor i intensywny aromat. Parzymy ją w wodzie o temperaturze 70-80°C. Herbata zielona posiada najwięcej właściwości zdrowotnych. Zawiera m.in. witaminy B1, B2, C, K, E oraz cenne pierwiastki, takie jak: magnez, fosfor, miedź i jod. Dzięki dobroczynnym składnikom posiada właściwości alkalizujące, które stanowią wybawienie dla osób zmagających się z nadkwaśnością i chorobą wrzodową żołądka. Więcej zielonych herbat można znaleźć na https://www.czasnaherbate.net/herbaty-zielone-c-2_4.html.

Herbata czerwona

Czerwona herbata zwraca szczególną uwagę konsumentów ze względu na długość produkcji. W przeciwieństwie do odmiany zielonej jest poddawana fermentacji, jednak proces ten jest przerywany, a namoczone liście leżakują od 3 do nawet 60 lat. Z wiekiem nabiera coraz więcej wartości, więc w tym przypadku data przydatności nie istnieje. Podczas przechowywania powinna mieć dostęp do powietrza. Optymalną temperaturą do parzenia czerwonej herbaty jest 90 - 100°C. Dzięki zawartości enzymów i polifenoli często jest stosowana jako jeden ze składników diety odchudzającej. Tanina ułatwia trawienie i przyspiesza zamianę tłuszczu w energię. Kofeina z kolei wchłania się wolniej niż ta pochodząca z kawy, dlatego działa łagodnie i długotrwale. Herbaty czerwone można znaleźć tutaj.

Autor: materiał partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.