Biznes | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
RAFAMET S.A. zaprezentował możliwości na seminarium w Warszawie
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. znajduje się w światowej czołówce producentów obrabiarek specjalistycznych do obróbki kolejowych zestawów kołowych. Spółka z Kuźni Raciborskiej pozycję tę potwierdziła na niedawnym seminarium zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.
RAFAMET S.A. wziął udział w seminarium pt. „Nowoczesne systemy utrzymania i diagnostyki zestawów kołowych”, które zorganizowane zostało przez SITK. Dokładnie 6 października w Instytucie Kolejnictwa w Warszawie wysłuchano licznych prelekcji oraz przyjrzano się urządzeniom zaprezentowanym w Centralnym Zakładzie Intercity S.A.
Ważne rozmowy i prezentacja tokarki UGE 300 N
Podczas październikowego seminarium odbył się szereg paneli ściśle związanych z tematyką seminarium. Grono prelegentów zasilił także Janusz Bluk, Dyrektor Marketingu firmy RAFAMET S.A. wygłaszając referat pt. „Nowoczesna tokarka podtorowa do reprofilacji zestawów kołowych w pojazdach szynowych”. - Ze względu na obecną sytuację z COVID-19 seminarium było dość kameralnym spotkaniem, jednak bardzo dla nas owocnym i ciekawym. W trakcie wydarzenia poruszyliśmy tematy związane z zagadnieniami utrzymania w ruchu kolejowych zestawów kołowych - mówi Janusz Bluk, Dyrektor Marketingu firmy RAFAMET S.A., który przedstawił zebranym m.in. historyczne fakty dotyczące spółki z Kuźni Raciborskiej, kamienie milowe firmy, cenne informacje poświęcone ofercie produktowej firmy z naciskiem na urządzenia dla kolejnictwa, a zwłaszcza na tokarki podtorowe, ich innowacyjność, a także rozwiązania technologiczne.
- Takie wydarzenia są dla nas doskonałą sposobnością do podtrzymania ważnych relacji. Tak stało się w przypadku zaprzyjaźnionej firmy GRAW Sp. z o.o. (Goldschmidt Group) z którą wspólnie mogliśmy akcentować sukcesy i dobrą współpracę na polu diagnostyki oraz pomiarów dla profili kół i zestawów kołowych. Niezmiernie cieszy nas także fakt, że uczestnicy wydarzenia mogli na własne oczy zobaczyć maszynę firmy RAFAMET, która pracuje w warsztatach naprawczych Intercity - tłumaczy J. Bluk. Wspomniana maszyna to tokarka podtorowa UGE 300 N, która znajduje się w Centralnym Zakładzie Intercity S.A. w Warszawie. Jest to sterowana numerycznie dwusuportowa tokarka specjalistyczna przeznaczona do regeneracji profili kół jezdnych i powierzchni ciernych tarcz hamulcowych ciężkich pojazdów trakcji szynowej bez konieczności demontażu zestawów kołowych.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele firm związanych z szeroko rozumianą branżą kolejową, operatorzy odpowiedzialni za transport pasażerski i towarowy, usługi serwisowe, a także reprezentanci stowarzyszeń branżowych. Warszawskiemu seminarium towarzyszyły także obchody jubileuszu 25-lecia Krajowego Klubu Seniora SITK (Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej).
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Basen pod Oborą wymaga remontu, nowy ciągle w planach [WIZUALIZACJE]
Od lat mówi się w Raciborzu o nowym, otwartym kąpielisku przy Zamkowej. Z mówienia nic na razie nie wynika, a miasto stoi przed koniecznością remontu niecki przy Markowickiej.
Więcej »Tak docelowo będzie wyglądał węzeł drogowy na Rudzkiej przed Ulgą
Na wizualizacjach oraz fragmentach dokumentacji pokazujemy docelowy wygląd budowanego węzła drogowego na ul. Rudzkiej. To element wschodniej obwodnicy Raciborza.
Więcej »Ranking najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Racibórz w pięćdziesiątce
Racibórz nie ma powodów do dumy, jeśli idzie o jakość powietrza. Znalazł się bowiem w rankingu miast o największym zanieczyszczeniu powietrza. W minionym roku jakości powietrza w mieście daleko było zarówno do norm GIOŚ jak i WHO.
Więcej »Wysoka skuteczność szczepień w Polsce
Do tej pory w grupie ponad 5,5 mln zaszczepionych jedynie 51 tys. osób, czyli 0,9 proc. miało dodatni wynik testu na wykrycie wirusa SARS-CoV-2 - przekazał w niedzielę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.
Więcej »Polska współpracuje z UE nad paszportem covidowym
UE chce do 25 czerwca wprowadzić tzw. paszport covidowy. Ułatwiłby podróże, ale i korzystanie z kin czy stadionów - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita" i informuje, że Polska uczestniczy w procesie, który ma doprowadzić do wprowadzania w tym terminie zaświadczeń cyfrowych.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |