Sport11 stycznia 202019:59

Koszykówka. RKK AZS zwycięski w starciu z Żakiem Nowy Sącz [FOTO i WIDEO]

Koszykówka. RKK AZS zwycięski w starciu z Żakiem Nowy Sącz [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W meczu finału B II ligi koszykówki kobiet ekipa RKK AZS Racibórz podejmowała dziś w Arenie Rafako zespół UKS Żak Nowy Sącz. Oba zespoły stworzyły naprawdę emocjonujące widowisko, a z wygranej i zgarnięcia dwóch oczek mogły cieszyć się podopieczne Marcina Parzonki.

Początek meczu ułożył się po myśli gospodyń, które szybko objęły prowadzenie i nie pozwoliły rywalowi na zbyt wiele. Choć ten robił co w jego siłach, nie zdołał odwrócić losów pierwszej kwarty, która powędrowała na konto raciborzanek wynikiem 19:11.

Druga kwarta to wciąż lekka przewaga gospodyń, choć zaznaczyć należy, że przyjezdne w tej części meczu walczyły wytrwale. Ostatecznie jednak, ta część meczu została zapisana na konto zespołu RKK, choć przewaga w niej wyniosła tylko dwa punkty, a jej wynik brzmiał 16:14. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy prowadzeniu zespołu z Raciborza 35:25.

O trzeciej kwarcie sobotniego spotkania ekipa Marcina Parzonki z całą pewnością chciałaby zapomnieć jak najszybciej. Po przerwie, zespołem zdecydowanie bardziej zmotywowanym była drużyna z Nowego Sącza. Raciborzanki w tej części spotkania zdobyły tylko dziewięć oczek, z kolei przyjezdne rzuciły siedemnaście punktów. Oznaczało to, że przewaga RKK stopniała do zaledwie dwóch punktów. Przed czwartą, decydującą kwartą rezultat meczu brzmiał 44:42.

Taki obrót spraw podziałał z kolei motywująco na ekipę RKK AZS Racibórz. Koszykarki zespołu gospodarzy na powrót zagrały tak, jak w pierwszej i drugiej kwarcie, czyli nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele. Dzięki temu zdołały zdobyć dwadzieścia dwa punkty, podczas gdy rywal zapisał na swym koncie tylko trzynaście oczek. Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się wygraną zespołu Marcina Parzonki w stosunku 66:55.

RKK AZS Racibórz – UKZ Żak Nowy Sącz 66:55 (19:11; 16:14; 9:17; 22:13)

Punkty dla RKK AZS Racibórz: A. Bolek 20, J. Karwot 14, L. Cichy 10, M. Cichy 7, Z. Stęc 6, K. Zimnicka 5, W. Grzegorzek 4, A. Botorek 0, N. Dudek 0.

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl