Sport4 lutego 201911:40

Udany start zapaśników Unii Racibórz podczas Pucharu Polski seniorów

Udany start zapaśników Unii Racibórz podczas Pucharu Polski seniorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Bardzo dobry występ zawodników MKZ Unia Racibórz podczas Pucharu Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Filip Petrończak wywalczył złoty medal (63 kg), a brązowe krążki zdobyli: Miłosz Kuźnia (55 kg), Dawid Ersetic (60 kg), Gracjan Głogiewicz (72 kg) i Tomasz Wawrzyńczyk (130 kg).

Drużynowo MKZ Unia Racibórz uplasowała się na trzecim miejscu. Wygrała ekipa Olimpijczyka Radom. Ponadto Piotr Duk z OSSM Racibórz (Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle) był trzeci w wadze do 77 kg.

W zawodach o Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Rudniku/k Raciborza (01.02 - 02.02) wzięli udział praktycznie wszyscy najlepsi zawodnicy w kraju z medalistami mistrzostw Świata i Europy na czele. Dla naszych kadrowiczów, którzy przygotowują się do turniejów kwalifikacyjnych na Igrzyska Olimpijskie, był to pierwszy sprawdzian formy w tym sezonie.

Autor: MKZ Unia Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl