Sport23 stycznia 201910:02

Młodzi piłkarze LKS Tworków nie spoczywają na laurach. Za nimi kolejne turnieje piłkarskie

Młodzi piłkarze LKS Tworków nie spoczywają na laurach. Za nimi kolejne turnieje piłkarskie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Tym razem na zaproszenie TJ Sokol Silherovice podopieczni trenera Piotra Muchy pojechali 18 stycznia na Międzynarodowy Turniej Piłkarski Żaków rocznika 2010 zgłaszając dwa zespoły. Z kolei 20 stycznia wzięli udział w drugiej edycji Bianconeri Cup w Piekarach Śląskich.

Po kilku godzinach gry pierwsza drużyna zwyciężyła wszystkie spotkania zdobywając I miejsce. Na ogromne brawa zasłużyła jednak II drużyna która przegrała tylko z pierwszym zespołem LKS Tworków, dzięki czemu uplasowała się na II miejscu. Na trzecim stopniu podium znalazł się TJ Sokol Stepankovice. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Kuba Kuhl. Najlepszym zawodnikiem Beniamin Foitzik, a najmłodszym zawodnikiem występującym w zespole Tworkowa był Marek Puszer z rocznika 2012.

Dwa dni później, 20 stycznia zespół LKS Tworków wziął udział w turnieju halowym zorganizowanym przez Juventus Academy Piekary Śląskie. Była to druga edycja BIANCONERI CUP w Hali MKS Olimpia Piekary. W zmaganiach udział wzięło dziesięć zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Byly to: MUKP Dąbrowa Górnicza, APN Olimpia Piekary Ślaskie, MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, LKS Tworków, Akademia Orzeł Mokre 2011, GKS Rozbark Bytom, Szombierki Bytom, Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna oraz Juventus Academy Piekary Śląskie.

Wyniki z fazy grupowej:
Juventus Academy- LKS Tworków 0:3
LKS Tworków- MKP Odra Centrum Wodzisław 7:2
APN Olimpia Piekary Śląskie- LKS Tworków 0:10
LKS Tworków- AMP Pszczyna 3:3

Dzięki wym rezultatom ekipa LKS Tworków wyszła z grupi z pierwszego miejsce z dziesięcioma punktami na koncie. W drugiej fazie rozgrywej, zwanej Ligą Mistrzów zespół z gminy Krzyżanowice uzyskał następujące rezultaty:

LKS Tworków- AMP Pszczyna 4:0
Juventus Academy- LKS Tworków 3:6
LKS Tworków- GKS Szombierki 3:2
MUKP Dąbrowa - LKS Tworków 2:4

Dało to ekipie Tworkowa pierwsze miejsce w całym turnieju.

Autor: oprac. (greh), fot. LKS Tworków, gpiszczan@naszraciborz.pl