Sport9 grudnia 201821:18

0

Za nami weekend pełen sportowych emocji. Siatkarze Rafako ulegli w Pyskowicach miejscowemu MKSR-owi. Zwycięstwo zanotowły jednak siatkarki UKS Krzanowice. W lidze koszykówki porażka RKK AZS oraz wyjazdowa wygrana Ofensywy. Ciekawie także w V kolejce Halowej Ligi Piłki Nożnej rozgrywanej w Arenie Rafako. Zapraszamy do lektury.

Siatkówka

I liga śląska mężczyzn

Wynik kolejki X

MKSR Pyskowice - KS AZS Rafako Racibórz 3:1 (28:26, 18:25, 25:21, 25:17)

Zaledwie jednego seta ugrali podopieczni Bartosza Frątczaka w starciu X kolejki I ligi śląskiej siatkówki mężczyzn, w którym przeciwnikiem była ekipa lidera z Pyskowic. Mimo porażki 3:1 ekipa z Raciborza tanio skóry nie sprzedała. Już w pierwszym set mógł zakończyć się po myśli raciborzan, niestety kilka błędów spowodowało, że to ekipa Pyskowic wygrała tę partię na przewagi 28:26. W drugim secie raciborzanie zagrali już o wiele lepiej. Wypracowali kilka punktów przewagi, której jak się póżniej okazało nie oddali już do końca seta, wygrywając go 18:25. Trzecia i czwarta partia należała już jednak do gospodarzy, którzy wygrali kolejno do 21 i 17. W ten sposób raciborski AZS Rafako wrócił z Pyskowic bez punktów.

I liga śląska kobiet

GS UKS Krzanowice - MOSIR Polonia Łaziska Górne 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 25:17, 15:12)

Koszykówka

II liga kobiet

Wynik kolejki IX

UKS La-Basket Piekary Śląskie - RKK AZS Racibórz 80:57 (21:12, 18:9, 22:16, 19:20)

Punkty dla RKK AZS Racibórz zdobywały: Monika Opiatowska 23, Karolina Zimnicka 16, Julia Karwot 7, Alicja Botorek 4, Katarzyna Chuda 2, Alicja Kucza 2, Zuzanna Stęc 2, Anna Bogusz 1, Nikol Dudek 0, Martyna Bąkowska 0