Sport19 kwietnia 201811:11

Sebastian Jezierzański złotym medalistą Pucharu Polski Seniorów

Sebastian Jezierzański złotym medalistą Pucharu Polski Seniorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

W dniach od 13 do 15 kwietnia w Białogardzie odbył się I Puchar Polski Seniorów w silnej obsadzie międzynarodowej. LKS Dąb Brzeźnica pojechał na zawody w pięcioosobowym składzie.

Najlepiej zaprezentował się Sebastian Jezierzański, który okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 86 kg. Mamy nadzieję, że obecna forma popularnego ,,Jeżyka” utrzyma się do Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się w Kaspijsku (Rosja) w dniach od 30.04.2018 r. do 6.05.2018 r. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że reprezentant naszego klubu będzie walczył za nasz kraj w ww. imprezie, ale oficjalnie czekamy na decyzję trenera Kadry Narodowej Seniorów Юсуп Абдусаламов.

Patryk Ołenczyn, który jest w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy U23, które odbędą się w Istambule (4-10.06.2018 r.) zajął III miejsce w kategorii wagowej do 70 kg. Nasz "Ołen" przegrał tylko z najmocniejszym zawodnikiem polskiej reprezentacji w zapasach w stylu wolnym Magomedmuradem Gadzhievem. Jednakże wierzymy, że w przyszłości Patryk będzie w stanie dorównać słynnemu Muradowi i dzięki swojej systematycznej pracy osiągnie swoje największe marzenie jakim jest medal olimpijski.

Trochę gorzej poszło Mateuszowi Kampikowi, który po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach w kategorii wagowej do 74 kg zajął VIII miejsce. Mateusz Kampik to wielki talent, któremu nie brakuje motywacji do treningu, jednakże jego problem z wygrywaniem leży bardziej w kwestii psychicznej niżeli fizycznej. Dalsze pozycje zajęli: Patryk Gołuchowski w kategorii do 65 kg, oraz Remek Waśkowski w kategorii do 74 kg. W klasyfikacji drużynowej zapaśnicy LKS Dąb Brzeźnica zajęli VI miejsce na 26 drużyn.

Kolejnymi sukcesami mogą pochwalić się również nasi Kadeci oraz Dzieci. 14 kwietnia w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Śląska Kadetów i Dzieci. Zawodnicy Lks Dąb Brzeźnica przywieźli 7 medali na 7 zawodników. Dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe krążki.