Raciborski Test Sprawności 2026 podczas Festiwalu Gamingowego – dwa dni sportowej rywalizacji najmłodszych

Akademia Ruchu zaprasza dzieci z regionu do udziału w Raciborskim Teście Sprawności 2026, który odbywa się w dniach 23–24 maja w ramach 7. Raciborskiego Festiwalu Gamingowego Powered by Orange. Wydarzenie łączy sportową rywalizację, ruch i rodzinną atmosferę.
Raciborski Test Sprawności 2026 realizowany jest na lodowisku Piastor przy ul. Zamkowej 4 w Raciborzu. Organizatorzy przygotowali bieg z przeszkodami sprawnościowymi dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Każda kategoria wiekowa posiada wyznaczony przedział startowy, co pozwala na sprawny przebieg zawodów oraz komfort uczestników.
Pierwszy dzień rywalizacji, który odbył się w sobotę 23 maja 2026 roku, rozpoczął tegoroczną edycję wydarzenia. Na starcie pojawiły się najmłodsze grupy uczestników, w tym trzylatki startujące wspólnie z rodzicami. Kolejne kategorie wiekowe stopniowo przystępowały do rywalizacji, pokonując przygotowane tory przeszkód.
Niedziela, 24 maja 2026 roku, stanowi kontynuację zmagań i przynosi kolejne starty w starszych grupach wiekowych. W harmonogramie przewidziano biegi dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, które zakończą tegoroczną edycję Raciborskiego Testu Sprawności.
Wydarzenie organizowane przez Akademię Ruchu z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników i kibiców. Jego celem jest promocja aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu w ruchu i sportowej rywalizacji.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc była ograniczona. Organizatorzy proszą o przybycie do biura zawodów co najmniej 15 minut przed planowanym startem. Każde dziecko otrzymuje pamiątkową koszulkę, dyplom oraz upominki przygotowane przez firmę Orange Polska.
Partnerami wydarzenia są Orange Polska, Ostróg Net oraz marka Mieszko.
Organizatorzy zachęcają również do zapoznania się z kampanią społeczną „Nie przescrolluj życia”, promującą świadome korzystanie z technologii oraz aktywność poza światem cyfrowym.

























































































![Próba porwania dziecka w Brzeziu? Wśród rodziców krąży alarmujący komunikat, sprawę bada policja [AKTUALIZACJA] Próba porwania dziecka w Brzeziu? Wśród rodziców krąży alarmujący komunikat, sprawę bada policja [AKTUALIZACJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1727713802137589-.jpeg)








![Utrudnienia i zmiana organizacji ruchu na drogach powiatowych w rejonie Eko-Okien [KOMUNIKAT] Utrudnienia i zmiana organizacji ruchu na drogach powiatowych w rejonie Eko-Okien [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752138056zdjecie-eko-okna-4-.jpg)
![Procesja na św. Urbana w Brzeziu – tradycja i duchowa wartość [FOTO i WIDEO] Procesja na św. Urbana w Brzeziu – tradycja i duchowa wartość [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779547823dsc-3054-.jpg)
![Utrudnienia w ruchu w Raciborzu w związku ze ślubowaniem klas mundurowych [KOMUNIKAT] Utrudnienia w ruchu w Raciborzu w związku ze ślubowaniem klas mundurowych [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779519446do-medio-w-1-.jpg)





![Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779490430photo-45-z-49-.jpg)



![Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779563110gre06571-.jpg)






















![Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779578644photo-66-z-97-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany