Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport30 kwietnia 202218:11

Unia zwycięska. Zła passa Tworkowa trwa [FOTO]

Unia zwycięska. Zła passa Tworkowa trwa [FOTO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotę, 30 kwietnia, na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu przy ulicy Zamkowej doszło do starcia lidera, czyli Unii Racibórz z ekipą LKS 05 Tworków. Gracze gości plasowali się na piątym miejscu, do swego sobotniego oponenta tracili sześć punktów.

Wiadomym było, że nawet w przypadku wygranej, ekipa Tworkowa nie dogoni Unii. Gospodarze musieli jednak mieć się na baczności, gdyż ewentualna porażka oraz wygrana Fortecy Świerklany spowodowałaby stopnienie przewagi nad goniącymi raciborzan zespołami do zaledwie jednego oczka.

Gospodarze od początku spotkania zastosowali atak pozycyjny. Piłka wędrowała od jednego unity do drugiego, w końcu trafiając na wolne pole, gdzie dopadł do niej jeden z unitów. Zawodnik zdecydował się na strzał na dalszy słupek, jednakże jego uderzenie było niecelne. Była to dopiero druga minuta spotkania. Odpowiedź Tworkowa mogła być natychmiastowa. W 4 minucie przypuścił atak prawą flanką, Krzysztof Cerkowniak wszedł w pole karne, zagrał do Kamila Koczora, a strzał tego drugiego po rykoszecie od gracza Unii opuścił pole gry. Podyktowany rzut rożny ponownie przyniósł zagrożenie dla bramki raciborzan. Piłka trafiła na głowę Mateusza Kocota, ale jego uderzenie poszybowało ponad poprzeczką. Wynik wciąż więc brzmiał 0:0.

W kolejnych minutach częściej przy piłce przebywała drużyna gospodarzy. W 12 minucie przewaga ta mogła zostać udokumentowana golem. I choć sytuacja była stuprocentowa, to starania unitów zniweczyła pozycja spalona ich zawodnika. Po tej okazji gospodarzy swą sytuację stworzył także zespół gości. Także i w tym przypadku obyło się bez trafienia.

Co się odwlecze to nie uciecze. Powiedzenie to potwierdziło się w 19 minucie. Właśnie wtedy goście wyprowadzili szybką akcję, którą strzałem i zdobyciem gola zakończył Krzysztof Cerkowniak. Oznaczało to, że niżej notowany Tworków objął prowadzenie w starciu z liderem klasy okręgowej. Od tej pory to ekipa Adama Jachimowicza zdawała się przejmować inicjatywę. Po początkowym entuzjazmie Unii pozostało jedynie wspomnienie.

Nadzieję gospodarzom przywrócił w 31 minucie Kamil Duda. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła wprost na głowę nominalnego obrońcy Unii, a ten bez większego problemu posłał ją do siatki doprowadzając do wyrównania. Warto zaznaczyć, że chwilę wcześniej dobrą okazję miał Marcin Oślizlok, ale strzał został obroniony przez bramkarza Tworkowa.

Wyrównanie ponownie dodało animuszu gospodarzom. Choć tempo spotkania, jak na starcie zespołów z czołówki tabeli nie porywało, to Unia była konsekwentna w budowaniu ataku pozycyjnego. W 41 minucie, przed szansą na zdobycie gola stanął Fabian Kaczor. Niestety dla gospodarzy, jego uderzenie poszybowało po niewłaściwej stronie słupka. To nie był jednak koniec sytuacji w sobotnim meczu. W samej końcówce pierwszej połowy doszło do faulu na Patryku Monecie, graczu Unii. Sędzia podyktował rzut wolny. Miejsce było wprost idealne dla Dawida Plizgi. Właśnie ten gracz oddał strzał. Gdy wszyscy, łącznie z bramkarzem Tworkowa sadzili, że już po ptokach, na ratunek przyszło spojenie słupka z poprzeczką. Natychmiast po tej sytuacji sędzia zakończył pierwszą połowę tego raczej marnego widowiska.

W początkowych minutach meczu oba zespoły stworzyły dogodne sytuacje. Najbliżej zdobycia gola był w 56 minucie Marcin Oślizlok, gracz Unii. Niestety, jego strzał trafił w słupek. Chwilę później kolejny groźny atak wyprowadzili unici. Dośrodkowanie Dawida Plizgi przeciął Fabian Kaczor, ale i w tym przypadku wynik nie zmienił się. Unici nie rezygnowali, wyprowadzając kolejne ataki. Żaden z nich nie zakończył się jednak zdobyciem gola.

Wraz z upływem kolejnych minut spotkanie zdecydowanie przyspieszyło. Raz przy piłce byli miejscowi, by po chwili piłka została przejęta przez gości. Mimo starań obu ekip gole nie padały, przez co rezultat spotkania wciąż brzmiał 1:1.

69 minuta spotkania. Faul Piotra Złotego w polu karnym Tworkowa. Arbiter bez zawahania wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Tworkowa. Futbolówkę ustawił Marcin Oślizlok, który w tym meczu już dwukrotnie stawał przed szansą na zdobycie gola, jednak dotąd nie miał szczęścia. Tym razem było jednak inaczej. Choć bramkarz Tworkowa wyczuł intencje strzelca, piłka zatrzepotała w siatce. Dzięki temu Unia wyszła na prowadzenie 2:1.

To nie był jednak koniec sobotniego strzelania przy Zamkowej. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry atak lewą flanką wyprowadził Fabian Kaczor. Zagrał na środek pola karnego, gdzie znajdował się wprowadzony kilka minut wcześniej Zaza Sabiaschvili. Gracz Unii posłał piłkę pomiędzy nogami zawodnika Tworkowa, umieszczając ją dodatkowo w siatce i podwyższając prowadzenie Unii na 3:1.

Strata trzeciego gola całkowicie zdeprymowała ekipę gości. Z kolei Unia, choć w drugiej połowie zagrała nieco lepiej niż w pierwszej, to i tak nie forsowała zbytnio tempa. Ogólnie, choć w spotkaniu tym padły cztery gole, to jego tempo należało raczej do gatunku spacerowych.

Unia Racibórz sp.z.o.o - LKS 05 Tworków 3:1 (1:1)

0:1 Krzysztof Cerkowniak
1:1 Kamil Duda
2:1 Marcin Oślizlok (k)
3:1 Zaza Sabiaschvili

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 maja 202213:50

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku (dawne WKU) zaprosiło dziś, 21 maja, na dziedziniec raciborskiego zamku, gdzie trwa promocja dobrowolnej służby wojskowej. Racibórz jest jednym ze 102 punktów w Polsce, gdzie prowadzona jest akcja.

red.
Reklama
Aktualności21 maja 202207:58

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
38
Racibórz:

- Przez ostatnie piętnaście lat nie przypominam sobie takiej interwencji. Utworzono osiemnaście etatów, z tego czternaście obsadzono - mówił na komisji gospodarki były prezydent Mirosław Lenk odnosząc się do zwiększenia etatów w ratuszu i pieniędzy, jakie są potrzebne na wynagrodzenia urzędników.

(greh)
Aktualności22 maja 202213:11

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Urodzinowe obchody, spóźnione o rok z powodu epidemii, strażacy rozłożyli na trzy dni – dziś, 22.05., przyszedł czas na Mszę św. oraz uroczysty apel. Na kolejne okrągłe rocznice chcieliby mieć nowy wóz bojowy. Obecny, magirus, ma w metryce 47 lat.

red., fot. Katarzyna Kubik, (greh), wideo: (greh)
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202213:27

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO]

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęła w kościele farnym Msza św. odprawiona z udziałem biskupów - opolskiego Andrzeja Czai oraz gliwickiego Jana Kopca. W Strzesze zorganizowano seminarium naukowe. Wydarzenie relacjonuje telewizja EWTN Polska.

red., fot. Andrzej Złoczowski
Aktualności22 maja 202214:39

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO]

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas SAC odprawił dziś Mszę św. w brzeskim kościele. Liturgia wieńczyła obchody I Dni Dulcissimiańskich. W klasztorze sióstr Marianek posadzono Dąb Niepodległości.

Grzegorz Wawoczny, Marta Wawoczny
Reklama
Aktualności22 maja 202215:31

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO]

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Las w Raciborzu-Brzeziu na granicy z Pogrzebieniem ma ścieżkę edukacyjno-kontemplacyjną.

(waw)
Aktualności22 maja 202215:47

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miejscowy kolekcjoner paczek papierosów pokazał markę Orient. – Jej cena to blisko sześć tysięcy złotych – mówi.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202215:04

Wierni z Tworkowa, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO]

Wierni z Tworkowa, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Dziś, 22 maja, odbyła się doroczna procesja dziękczynno-błagalna na tworkowski Urbanek.

wideo waw, fot. Damian Matioszek
Reklama
Sport21 maja 202222:23

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborski stadion lekkoatletyczny przy Zamkowej gościł dziś uczestników meczu młodzieżowego Śląsk - Morawy U20, U18.

Jan Ptak
Aktualności22 maja 202216:12

Oferty nieruchomości miasta Racibórz

Oferty nieruchomości miasta Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Sport22 maja 202219:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Styl życia21 maja 202222:40

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W świątyni przy ul. Warszawskiej zwieńczono sobotnie wydarzenia związane z Dniami Dulcissimiańskimi.

Jan Ptak
Styl życia21 maja 202222:00

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prowadzi je paulin, o. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE posługujący w rejonie Kijowa na Ukrainie. Łaskami słynąca ikona raciborska to najstarsza znana kopia cudownego obrazu z Jasnej Góry. Poznajcie program misji i zobaczcie zdjęcia z Mszy św. na ich rozpoczęcie.

Jan Ptak
Reklama
Sport21 maja 202219:47

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

II edycja turnieju siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego przeszła dziś do historii. W arenie przy Łąkowej najlepsi byli reprezentanci raciborskiego magistratu. Rywalizowało sześć drużyn.

fot. Jan Ptak
Aktualności21 maja 202223:24

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Aktualności22 maja 202216:34

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO]

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Była to już siódma edycja imprezy, poświęconej obecnie Jurkowi Wiśniewskiemu, jej inicjatorowi, działaczowi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, zmarłemu w listopadzie 2021 r.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Biznes22 maja 202207:35

Wizyta studyjna MŚP w Libanie!

Wizyta studyjna MŚP w Libanie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Reklama
Aktualności21 maja 202207:41

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

„Opolsko-raciborskie księżniczki z rodu Piastów” - to tytuł II pleneru rzeźbiarskiego, który przypomnijmy, odbywał się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu, w dniach od 18 do 20 maja 2022 r. 

Zamek Piastowski
Sport21 maja 202219:10

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO]

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Boisko w Markowicach przy ulicy Henryka Jordana od rana tętniło dziś życiem. W sobotni poranek rozpoczął się bowiem II Turniej Małych Bajtlów, którego organizatorem były UKS Arka Markowice oraz LKS 07 Markowice.

fot. Katarzyna Kubik
Kultura i edukacja22 maja 202220:04

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zagraniczne praktyki uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka – Gastronomik” to wyzwanie, obowiązki, ale również wielka przygoda życiowa.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Sport21 maja 202221:05

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Podczas gdy strażacy z Nędzy pojechali rywalizować na zawodach w Szymocicach, skaciorze zasiedli przy stolikach w ich remizie.

fot. Katarzyna Kubik
Sport22 maja 202213:01

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO]

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskiej dzielnicy Markowice rozegrano dziś drugi dzień zmagań piłkarskich w drugiej edycji Turnieju Małych Bajtlów.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności22 maja 202216:32

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO]

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 22 maja, od wczesnych godzin porannych na boiskach siatkarskich przy ulicy Żorskiej toczyła się rywalizacja o awans do fianału mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej.

fot. Jan Ptak
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Strony Partnerskie22 maja 202212:48

Jak jeść awokado i dlaczego warto?

Jak jeść awokado i dlaczego warto? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.