Siatkówka. UKS Krzanowice Jastrzębie pokonał i w tabeli awansował

Siatkówka. UKS Krzanowice Jastrzębie pokonał i w tabeli awansował - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Spotkanie XX kolejki I ligi śląskiej siatkówki kobiet w wykonaniu Krzanowic mogło być szybkim i przyjemnym pojedynkiem. I choć podopieczne Tomasza Kuziaka poradziły sobie z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli SMS Jastrzębie, to łatwo nie miały.

Różnica, jaka dzieliła oba zespoły przed tym meczem jasno stawiała sprawę. To Krzanowice były zdecydowanym faworytem. Musiały jedynie pokazać to na parkiecie. Niestety, sytuacja ta miała także swą ciemną stronę. Siatkarki Krzanowic chyba zbyt pewnie podeszły do tego meczu, przez co pierwszy set był bardzo wyrównany, a ostatecznie padł łupem zespołu z Jastrzębia w stosunku 25:21.

Druga partia była już zgoła odmienna. Krzanowice nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele konsekwentnie budując swą przewagę. Każda akcja zbliżała zespół Tomasza Kuziaka do wygranej w drugim secie. Ostatecznie drugi set zakończył się wygraną krzanowiczanek 18:25.

Set numer trzy to już zdecydowany pokaz gry siatkarskiej w wykonaniu ekipy UKS Krzanowice. W tej partii różnica dzieląca obie ekipy była widoczna w niemalże każdej akcji. W związku z tym zespół z powiatu raciborskiego szybko wypracował sporą przewagę, której nie oddał do końca partii. Trzeci set zakończył się wygraną Krzanowic 13:25, a wynik całego spotkania brzmiał już 1:2.

Czwarty i jak się później okazało ostatni set znów dostarczył kibicom wielu emocji. Podobnie jak w partii numer jeden gra była dość wyrównana, co przekładało się na poczynania obu ekip na parkiecie. Krzanowiczanki mimo usilnych starań ze strony ekipy Jastrzębia nie dały sobie wyrwać zwycięstwa. Wygrały w czwartym secie 21:25, a w całym spotkaniu 1:3.

Było to drugie z rzędu zwycięstwo Krzanowic po passie porażek. Dzięki niemu ekipa z powiatu raciborskiego awansowała na ten moment na czwartą pozycję w tabeli. Już w weekend 26-27 lutego podopieczne Tomasza Kuziaka czeka kolejny maraton siatkarski. W sobotę drużyna UKS-u zmierzy się z drużyną Pszczyny, z kolei w niedzielę z Michałkowicami. Oba spotkania zostaną rozegrane w hali sportowej przy Akacjowej w Krzanowicach.

JKS SMS Jastrzębie - GS UKS Krzanowice 1:3 (25:21; 18:25; 13:25; 21:25)