Sport30 września 202111:16

Ju Jistu. Raciborzanie z sukcesami w Katowicach

Ju Jistu. Raciborzanie z sukcesami w Katowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W zeszłą niedzielę, 26 września, odbył się w Katowicach kolejny z cyklu turniejów Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym. Impreza zorganizowana została przez Roan Fight Club Katowice pod patronatem Śląskiego Związku Ju Jitsu.

W czterech grupach wiekowych rywalizowało 281 zawodników z 22 klubów. Rywalizacja odbywała się na 3 matach, na których stoczono 329 pojedynków. Na turnieju nie zabrakło najmłodszych zawodników raciborskiego klubu brazylijskiego jiu jitsu "Łamator".

Reprezentowała go jedenastoosobowa gupa. Raciborzanie wystartowali w 3 konkurencjach: Fighting bez I fazy - na zasadach zbliżonych do Judo, Ne Waza - na zasadach brazylijskiego jiu jitsu oraz Ne Waza No Gi - walka bez kimon (koszulki i spodenki).

W sumie raciborzanie zdobyli 21 medali, w tym 13 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe. Na uwagę zwraca fakt iż kilkoro z nich po raz pierwszy stanęło na zawodniczych matach.

Laura Skibińska kat. -48 kg. Fighting U12

Poza podium uplasował się Mieszko Adaszyński Nawłoka zajmując IV miejce w konkurencji Fighting i V miejsce w Ne Waza. Klub Sportowy Łamator Racibórz pragnie bardzo podziękować rodzicom zawodników za pomoc w transporcie oraz gorący doping, a Miastu Racibórz za wsparcie.

Autor: Michał Musioł (Łamator), redakcja@naszraciborz.pl