Sport6 września 202017:22

Porażka rezerw Studziennej w sąsiedzkim pojedynku [FOTO]

Porażka rezerw Studziennej w sąsiedzkim pojedynku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W niedzielne popołudnie przy Urbana doszło do starcia sąsiadów w tabeli II grupy C klasy. Zajmujące piąte miejsce rezerwy Studziennej podejmowały plasujące się na szóstej pozycji Zwonowice. Oba zespoły miały na swym koncie po trzy punkty.

Do niedzielnego spotkania z większym animuszem ruszyli gracze Zwonowic, którzy już w pierwszych dziesięciu minutach stworzyli więcej dogodnych okazji do zagrożenia bramce gospodarzy. Niestety dla nich akcje te nie zakończyły się klarownymi sytuacjami. Wraz z kolejnymi upływającymi minutami goście coraz bardziej napierali na zespół rezerw Studziennej. Dość przytomna gra defensywy radziła sobie jednak z atakami przyjezdnych.

W 13 minucie spotkania zespół gospodarzy wyprowadził jedną z nielicznych do tej pory akcji ofensywnych. Została ona przerwana faulem na lewej flance. Podyktowany rzut wolny nie przyniósł jednak zagrożenia dla bramki Zwonowic. Piłka po strzale głową Dawida Marcinka poszybowała ponad bramką. Ta sytuacja dodała jednak wiary ekipie gospodarzy, gdyż już kilka minut później ponownie zagościli w polu karnym gości. Strzał Jakuba Konopackiego sprawił nieco trudności bramkarzowi Zwonowic, ale na zmianę rezultatu nie wpłynął.

C klasowe niedzielne spotkanie było istną wymianą ciosów. Oba zespoły niczym rasowi pięściarze wymierzali kolejne ciosy rywalowi. Po 25 minutach żaden z nich nie wylądował jednak na deskach. Nie zrażało to jednak zawodników obu ekip. Studzienna atakowała, Zwonowice kontrowały. Jedna z takich kontr w 32 minucie mogła zakończyć się golem. Strzał gracza gości z prawej flanki okazał się niecelny. Chwilę później znów groźnie zrobiło się pod bramką rezerw Studziennej. Ale i tym razem strzał gracza Zwonowic poszybował obok bramki. W związku z tym wynik ciągle brzmiał 0:0.

Sytuacja zmieniła się, gdy boiskowy zegar wskazywał 37 minutę. Prostopadle zagranie trafiło do Dawida Kozaka, a ten z pierwszej piłki przelobował bramkarza gospodarzy wyprowadzając zespół Zwonowic na prowadzenie. Strata gola nie załamała graczy gospodarzy. Niestety, wprowadziła w ich poczynania nieco chaosu, przez co pojawiło się wiele niecelnych podań. Do końca pierwszej części spotkania, mimo usilnych prób obu ekip wynik nie zmienił się i na przerwę zespoły udały się przy stanie 0:1 dla Zwonowic.

Druga część meczu ułożyła się lepiej dla gości. Już po sześciu minutach tej części spotkania idealne zagranie trafiło do Łukasza Rakowskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem okazał się lepszy podwyższając prowadzenie swego zespołu. Gospodarze protestowali co prawda, że strzelec gola był na spalonym, lecz sędzia pozostawał nieugięty i nakazał wznowienie gry ze środka boiska.

Wraz z upływającym czasem zespół Zwonowic coraz częściej gościł na połowie gospodarzy, co rusz stwarzając zagrożenie pod bramką raciborzan. Przytomna gra defensywy oddalała jednak zagrożenie ze strony zespołu z gminy Lyski. Goście jednak nie rezygnowali. W 67 minucie wyprowadzili szybką akcję prawą stroną boiska. Ich zawodnik dośrodkował praktycznie z linii końcowej boiska, wprost na wbiegającego Tomasza Oczadłego, który mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy. Tym samym wynik meczu brzmiał już 0:3.

Ostatni kwadrans spotkania to już zdecydowana przewaga gości. Kilkukrotnie zagrozili bramce Pawła Jaskuły, lecz dzięki postawie bramkarza i defensywy rezerw Studziennej zespół z Urbana wyszedł z opresji obronną ręką. Aż do 90 minuty. Wtedy to gracze Zwonowic wyprowadzili szybki atak, podczas którego półka trafiła do niepilnowanego Dariusza Magiery, który miał na tyle czasu, by spokojnie posłać piłkę obok bramkarza podwyższając wynik na 0:4.

Ostatecznie oba zespoły stworzyły dość dobre widowisko i choć rezerwy Studziennej robiły co w ich mocy by wywalczyć dobry wynik, to po 90 minutach walki musiały uznać wyższość rywala.

LKS Studzienna II – LKS Zwonowice 0:4 (0:1)

0:1 Dawid Kozak
0:2 Łukasz Rakowski
0:3 Tomasz Oczadły
0:4 Dariusz Magiera

Żółte kartki: Dominik Swoboda (LKS Studzienna II); Przemysław Piechaczek (LKS Zwonowice)

Składy wyjściowe

LKS Studzienna II: Paweł Jaskuła – Armin Böhm (kpt.), Michał Wicha, Tomasz Bedrunka, Adrian Skorupski, Adam Wolnik, Jakub Konopacki, Maksymilian Konopacki, Dawid Marcinek, Simon Grzegorczyk, Michał Stroka
Rezerwa: Dawid Kretek, Łukasz Zarembik, Dawid Sekuła, Kamil Swoboda, Dominik Swoboda, Wojciech Krzyształa