Sport15 sierpnia 202021:33

Festiwal karnych i goli w Krzyżanowicach [FOTO i WIDEO]

Festiwal karnych i goli w Krzyżanowicach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W czwartej kolejce klasy okręgowej grupy Podokręgu Racibórz, doszło do starcia LKS Krzyżanowice z raciborską Unią. Licznie zgromadzeni kibice zobaczyli spotkanie stojące na dość wysokim poziomie. W sobotnim spotkaniu padło łącznie osiem goli, z czego aż pięć z rzutów karnych!

Lepiej w sobotnie spotkanie weszli gracze Krzyżanowic, choć przed meczem dało się słyszeć, że ekipa gospodarzy nie ma raczej szans w starciu z raciborzanami. Jeden z graczy Unii zagrał jednak ręką w polu karnym, a to oznaczało jedno – rzut karny. Piłkę na punkcie oddalonym o jedenaście metrów od bramki gości ustawił Szymon Gardawski. Futbolówka po jego strzale trafiła w słupek, po czym poszybowała wzdłuż linii bramkowej, by znaleźć się w siatce przy przeciwległym słupku. Była to druga minuta spotkania, a kibice, którzy wciąż jeszcze wchodzili na stadion przy Dworcowej przecierali oczy ze zdumienia.

Strata gola podziałała motywująco na zespół Dawida Plizgi, który starał się przedrzeć pod pole karne Krzyżanowic. Skuteczna, aczkolwiek momentami dość ostra postawa defensywy gospodarzy skutecznie niweczyła starania raciborzan. W 18 minucie Unitom udało się co prawda oddać groźny strzał, lecz piłka trafiła tylko w słupek bramki gospodarzy, po czym opuściła pole gry. Wraz z upływającym czasem Krzyżanowice stwarzały kolejne groźne sytuacje pod bramką Unii. Jedna z nich, w 25 minucie mogła zakończyć się podwyższeniem prowadzenia gospodarzy. Strzał gracza Krzyżanowic okazał się jednak minimalnie niecelny, piłka poszybowała ponad spojeniem słupka z poprzeczką.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie gracze gospodarzy zdecydowali się na ofensywną akcję, która zakończyła się wrzutką w pole karne. Tam, zdaniem graczy Unii i sędziego zawodnik Krzyżanowic zagrał piłkę ręką. Za to zagranie podyktowany został rzut karny dla raciborzan. Piłkę na punkcie ustawił grający trener Unii, Dawid Plizga i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy doprowadzając jednocześnie do remisu. Chwilę później, bo w minucie 39 raciborzanie wyszli na prowadzenie. Idealne zagranie na wolne pole trafiło do Patryka Monety, który stanął oko w oko z bramkarze Krzyżanowic. Zawodnik Unii nie miał problemów z pokonaniem golkipera gospodarzy, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie.

Tuż po przerwie lepiej po raz kolejny zaprezentowali się miejscowi. Jeden z graczy Krzyżanowic został sfaulowany w polu karnym Unii. Sędzia bez zawahania wskazał na „wapno” a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się po raz drugi w tym meczu Szymon Gardawski. Odpowiedź raciborzan mogła być natychmiastowa, lecz ostatecznie miejscowi wyszli z opałów w swym polu karnym obronną ręką.

52 minuta derbowego spotkania. Szybka kontra Unii zakończona strzałem. Ku rozczarowaniu kibiców piłka nie znalazła jednak drogi do bramki gospodarzy. Co się odwlecze, to nie uciecze. Dwie minuty później goście wywalczyli… rzut karny. Po raz kolejnym skutecznym egzekutorem jedenastki dla raciborzan okazał się Dawid Plizga.

Po kolejnych dziesięciu minutach, w których oba zespoły wzajemnie wymieniały ciosy, piłka trafiła na prawą flankę do Marcina Ośliźloka, który zagrał ją wzdłuż linii bramkowej Krzyżanowic, tam najwyżej do piłki wyskoczył Bartosz Łagosz, który strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy, podwyższając wynik na 2:4.

W 80 minucie po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Marcin Ośliźlok, który wywalczył dla swego zespołu kolejny rzut karny. Piłkę po raz trzeci w tym meczu na wapnie ustawił grający trener Unii, Dawid Plizga i po raz kolejny nie zmarnował okazji. Było to już jego trzecie trafienie w sobotnim meczu. Po tym trafieniu wynik brzmiał już 2:5. Na pięć minut przed regulaminowym czasem spotkania defensywa Unii trochę się zagapiła. Dzięki temu szybką akcję zdobyciem gola sfinalizował Radosław Żbikowski. Chwilę później mogło być już 4:5, lecz z dobrej strony pokazał się bramkarz raciborzan, który wyciągnął się niczym struna broniąc swój zespół przed stratą gola.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:5. Nie co dzień kibice mogą oglądać spotkanie, w którym oba zespoły dają z siebie naprawdę wiele, oraz pada w nim osiem goli, z tego aż pięć z rzutów karnych.

LKS Krzyżanowice - KS Unia Racibórz 3:5 (1:2)

Gole dla Krzyżanowic:

2' Szymon Gardawski (k)
49' Szymon Gardawski (k)
85' Radosław Żbikowski

Gole dla Unii Racibórz:

35' Dawid Plizga (k)
39' Patryk Moneta
54' Dawid Plizga (k)
62' Bartosz Łagosz
80' Dawid Plizga (k)

Żółte kartki: Marcin Stachurski, Łukasz Skrobacz (LKS Krzyżanowice); Patryk Goły, Bogusław Sobek (Unia Racibórz)

Składy wyjściowe

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kühn (kpt.) – Marcin Stachurski, Mariusz Adaszek, Patryk Antończak, Radosław Minta, Dawid Michalak, Szymon Gardawski, Radosław Żbikowski, Łukasz Musioł, Łukasz Skrobacz, Adam Turkiewicz
Rezerwa: Michał Fulneczek, Przemysław Szewieczek, Piotr Gołąbek, Tobiasz Wodecki, Arkadiusz Styczeń, Konrad Fedyn, Robert Żbikowski
Trener: Robert Żbikowski
Kierownik drużyny: Jan Kubik

KS Unia Racibórz: Aleksander Pluta (kpt.) – Bogusław Sobek, Dawid Plizga, Patryk Moneta, Dawid Migus, Zaza Sabiashvili, Rafał Chałupiński, Kamil Duda, Damian Gawryluk, Patryk Goły, Marcin Ośliźlok
Rezerwa: Paweł Kubik, Kamil Socha, Bartosz Łagosz, Mateusz Rajda, Fabian Kaczor, Filip Radoń, Kevin Gawlik
Trener: Dawid Plizga