Sport12 sierpnia 202021:22

Tworków vs Krzyżanowice. Historyczna wygrana gospodarzy [FOTO]

Tworków vs Krzyżanowice. Historyczna wygrana gospodarzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W boisku w Tworkowie doszło dziś, 12 sierpnia, do starcia pomiędzy ekipą lidera, czyli miejscowego LKS-u a lokalnym rywalem zza miedzy, czyli Krzyżanowicami. Pozycje obu ekip stawiały ekipę Adama Jachimowicza na pozycji uprzywilejowanej. Trzeba jednak pamiętać, że były to derby, a te rządzą się swymi własnymi prawami.

W pierwszej połowie licznie zgromadzeni kibice nie mieli powodów do zadowolenia. Mimo starań obu ekip z boiska powiewało nudą. Zarówno goście, jak i gospodarze mieli swe ciekawe sytuacje, lecz ich wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Dlatego też pierwsza połowa tego derbowego pojedynku zakończyła się bezbramkowym remisem.

Do drugiej połowy o wiele bardziej zmotywowani przystąpili gracze gospodarzy, którzy tuż po przerwie wyszli na prowadzenie po golu Mateusza Kocota. Po wyjściu na prowadzenie miejscowi poszli za ciosem i w 51 minucie podwyższyli prowadzenie. Na 2:0 trafił Konrad Kochan. Drugie trafienie nieco rozluźniło ekipę Tworkowa. Wykorzystała to drużyna gości, która zdobyła gola kontaktowego. Jego autorem był Radosław Żbikowski. Trafienie to tchnęło nieco nadziei w serca kibiców gości. Jednak nie na długo. Na 3:1 dla gospodarzy podwyższył bowiem Krzysztof Szewczyk, ostatecznie ustalając wynik spotkania.

Dzięki wygranej w trzecim meczu sezonu 2020/2021 ekipa LKS Tworków pozostaje liderem z kompletem oczek. Krzyżanowice z trzema punktami plasują się na miejscu siódmym. Z perspektywy gospodarzy obecny sezon wygląda, póki co najlepiej od lat. Z kolei gości powinni czym prędzej wziąć się do pracy, gdyż sytuacja robi się naprawdę nieciekawa. Warto zaznaczyć, że było to pierwsze zwycięstwo LKS Tworków nad zespołem Krzyżanowic w klasie okręgowej!

LKS 05 Tworków – LKS Krzyżanowice 3:1 (0:0)

1:0 Mateusz Kocot
2:0 Konrad Kochan
2:1 Radosław Żbikowski
3:1 Krzysztof Szewczyk

Składy wyjściowe

LKS 05 Tworków: Marek Świrzewski – Konrad Kochan, Grzegorz Jakosz, Marek Fojcik, Paweł Miąsik, Krzysztof Cerkowniak, Mateusz Goral, Bartłomiej Sikorski (kpt.), Mateusz Kocot, Krzysztof Szewczyk, Paweł Polak
Rezerwa: Wojciech Podolak, Krzysztof Złoczowski, Adam Jachimowicz, Andrzej Miensopust
Trener: Adam Jachimowicz
Kierownik drużyny: Dawid Gawlina

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kühn (kpt.) – Marcin Stachurski, Patryk Antończak, Mariusz Adaszek, Arkadiusz Styczeń, Szymon Gardawski, Adam Turkiewicz, Radosław Żbikowski, Łukasz Skrobacz, Mateusz Kiljan, Tobiasz Wodecki
Rezerwa: Michał Fulneczek, Robert Żbikowski, Przemysław Szewieczek, Radosław Minta, Łukasz Musioł, Dawid Michalak, Piotr Gołąbek