Sport2 lutego 202021:43

Ofensywa zawiodła w defensywie [FOTO]

Ofensywa zawiodła w defensywie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W niedzielny wieczór ekipa Ofensywy Racibórz podejmowała w kolejnym meczu finału A III Ligi Koszykówki Mężczyzn zespół MCKS Czeladź. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami lepsi byli gracze Czeladzi, którzy wygrali 90:83. Jak tym razem potoczyło się spotkanie?

Raciborzanie, który nie odegrają już w tym sezonie znaczącej roli nie weszli w spotkanie najlepiej. Ekipa gości rozpoczęła z wysokiego C, dzięki czemu odskoczyła raciborzanom na kilka punktów. Na cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty wynik brzmiał 9:16. Zespół MCKS-u podrażnił w ten sposób ambicję raciborzan, którzy ruszyli do ataku. Graczom Ksawerego Fojcika udało się nieco wyrównać przebieg partii, lecz do wyrównania zabrakło czasu. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:23.

Początek drugiej kwarty to przede wszystkim walka obu ekip w środkowej strefie boiska i pod koszami. Nie przynosiło to jednak zmiany wyniku. Taki koszykarski pat trwał praktycznie przez dwie minuty. Wtedy to jako pierwsi punkty w tej kwarcie zdobyła ekipa Czeladzi, powiększając w ten sposób swe prowadzenie. Ofensywa, choć robiła co mogła nie przypominała ekipy z poprzednich spotkań. Gracze z Raciborza grali dość ospale, z opóźnieniem reagując na poczynania zespołu gości. To skutkowało kolejnymi punktami dla ekipy Czeladzi. Na siedem minut przed końcową syreną w drugiej części meczu wynik brzmiał 22:27. Zespół Ksawerego Fojcika, choć dwoił się i troił, zarówno w defensywie jak i ofensywie, nie potrafił nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikiem. Ten natomiast zastosował dość prostą taktykę. „Zaprosił” graczy Ofensywy na swą połowę, w oczekiwaniu na okazję do kontry. Kilkukrotnie takie poczynania okazały się skuteczne, dzięki czemu zespół MCKS-u ciągle prowadził. Na cztery i pół minuty przed końcem drugiej kwarty przewaga ta wynosiła dziesięć punktów, a wynik brzmiał 24:34. Wraz z upływającym czasem to ekipa gości miała więcej z gry, dodatkowo zdobywając kolejne punkty. W ostatnich minutach zespół Ofensywy ponownie się przebudził, trafiając kilkukrotnie do kosza przeciwników. Niestety, przewaga Czeladzi okazała się niemożliwa do odrobienia, w związku z czym na przerwę oba zespoły chodziły przy stanie 32:42.

Trzecia kwarta zaczęła się lepiej dla raciborzan, którzy po niespełna trzech minutach prowadzili w tej części meczu 6:5. Po staraniach Ofensywy widać było, że w przerwie w szatni padły mocne słowa. Niestety, po początkowych dobrych minutach trzeciej partii wszystko wróciło do normy. Goście przejęli inicjatywę, co przekładało się na kolejne zdobywane punkty. W połowie trzeciej kwarty zespół Czeladzi wyszedł na prowadzenie 6:10. Raciborzanie robili co w ich mocy, lecz dzisiejsze spotkanie w ich wykonaniu nie należało do najlepszych, zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Nieudane akcje zespołu gospodarzy było wodą na młyn ekipy Czeladzi, która kolejne ataki zamieniała na zdobycz punktową. I choć ostatecznie w tej partii padł wynik 15:14 dla Ofensywy, to nie zmieniło to w żaden sposób oblicza niedzielnego spotkania. W całym meczu wynik brzmiał 47:56.

W ostatnią część potyczki lepiej po raz kolejny weszli gracze Czeladzi, którzy już po niespełna dwudziestu sekundach zdobyli pierwsze punkty. W kolejnych minutach czwartej kwarty gra uległa dość mocnemu wyrównaniu. Poskutkowało to kilkoma punktami dla zespołu gospodarzy, którzy na sześć i pół minuty przed ostatnią syreną w tym meczu zdołali zmniejszyć przewagę zespołu MCKS-u do ośmiu punktów. Po chwili jednak gracze gości wykonali dwa skuteczne rzuty osobiste, po raz kolejny uciekając Ofensywie na dziesięć oczek. Uciekający czas z pewnością nie dodawał wiary zespołowi Ofensywy. Mimo to zespół gospodarzy robił co mógł, by przechylić szalę zwycięstwa na swą stronę. Na niespełna pięć minut przed końcem meczu różnica wynosiła zaledwie sześć punktów na korzyść zespołu Czeladzi. Choć zespół Ksawerego Fojcika w ostatnich minutach po raz kolejny dwoił się i troił, to wyniku spotkania nie zmienił. Lepsi po raz drugi w tej fazie rozgrywek okazali się gracze MCKS-u Czeladź. Spotkanie zakończyło się wynikiem 68:75.

Ofensywa Racibórz – MCKS Czeladź 68:75 (20:23, 12:19; 15:14; 21:19)

Punkty dla Ofensywy Racibórz: Ł. Piórkowski 6, Sz. Kukuczka 6, O. Szkurłat 9, D. Atłachowicz 6, R. Jędrzejczak 5, A. Pielczyk 14, M. Szalc 2, D. Półtorak 2, P. Szklarz 14, T. Kądzioła 4

Punkty dla MCKS Czeladź: A. Szymoński 15, J. Najman 16, G. Rosiński 2, P. Karaś 0, M. Jasiówka 2, J. Krawiec 17, P. Polczyk 5, Ł. Zarzycki 0, A. Donerstag 16, D. Krawczyk 0, M. Nowicki 0, M. Wiśniewski 2

Autor: Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl