Sport20 kwietnia 201917:03

A klasa. Zwycięska Wielka Sobota Studziennej

A klasa. Zwycięska Wielka Sobota Studziennej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W XXI kolejce A klasy ekipa Studziennej podejmowała dziś zespół Zgody Zawada Książęca. Drużyna gości w rundzie wiosennej gra mocno w kratkę. Zwycięstwa przeplata porażkami. W sobotnim meczu gracze Michała Wilka nie byli co prawda faworytem, ale dzielnie stawiali opór zespołowi Wojciecha Grabinioka. Niestety dla Zgody sytuacja ta trwała jedynie do 35 minuty.

Studzienna od początku starała się narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Stwarzała sytuacje, lecz ich wykończenie pozostawiało nieco do życzenia. Dopiero w 35 minucie meczu piłka po raz pierwszy znalazła się w siatce. Gola dla gospodarzy zdobył grający trener zespołu z Urbana, Wojciech Grabiniok. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Bramka zdobyta w końcówce pierwszej połowy dodała skrzydeł zespołowi Studziennej. Drużyna ta jeszcze bardziej przycisnęła ekipę Zgody. Opłaciło się. W 66 minucie gracze gospodarzy wywalczyli rzut karny, który pewnym strzałem na gola zamienił Wojciech Grabiniok, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

Zdobycie dwóch goli było jednak dla miejscowych niewystarczające. Nadal atakowali, raz jedną, raz drugą flanką. Jedna z takich akcji zakończyła się zagraniem piłki do Mateusza Janika, który nie miał problemów z posłaniem jej do siatki, czym zdecydowanie ucieszył kibiców gospodarzy. 71 minuta, na tablicy wyników 3:0, czyli praktycznie pozamiatane.

Nie był to jednak koniec festiwali bramkowego przy Urbana. W 75 minucie na listę strzelców po raz trzeci wpisał się Wojciech Grabiniok, kompletując w ten sposób hat-tricka. Od tej pory gra nieco się wyrównała. Goście przeprowadzili kilka ataków, które w większości zostawały przerywane przez defensywę Studziennej. Rozmiary porażki ekipie Zgody udało się zmniejszyć dopiero w 88 minucie. Piłka trafiła do Tomasza Sobeczko, który nie miał problemów z pokonaniem Rafała Koczwary. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:1.

LKS Studzienna – LKS Zgoda Zawada Książęca 4:1 (1:0)

1:0 – Wojciech Grabiniok 35’
2:0 – Wojciech Grabiniok 66' (k)
3:0 – Mateusz Janik 71’
4:0 – Wojciech Grabiniok 75’
4:1 – Tomasz Sobeczko 88’

Żółte kartki: Patryk Twaróg (LKS Zgoda Zawada Książęca)

Składy

LKS Studzienna: Rafał Koczwara – Norbert Lipicki, Franciszek Heflinger (kpt.), Wojciech Pytlik, Kacper Korczok, Dariusz Binek, Denis Grud (50. Grzegorz Wicha), Konrad Świstowski(75. Łukasz Kubalik), Damian Botorek (50. Damian Grabowski), Marcin Gomołka (65. Mateusz Janik), Wojciech Grabiniok
Pozostali rezerwowi: Paweł Jaskuła, Denis Abramczyk, Grzegorz Czerner
Trener: Wojciech Grabiniok
Kierownik drużyny: Andrzej Wieczorek

LKS Zgoda Zawada Książęca: Dariusz Bedronka – Artur Chroboczek (50. Roman Durczok), Jacek Trzeciak, Damian Ciechanowicz, Patryk Twaróg (83. Sebastian Wallach), Marek Kołodziej (80. Damian Tkocz), Mateusz Giemza, Tomasz Sobeczko, Paweł Czogalla, Jan Gomułka (46. Robert Makson), Adam Baron (87. Tomasz Badura)
Pozostali rezerwowi: Adam Bednorz, Michał Gzuk
Trener: Michał Wilk
Kierownik drużyny: Krystian Krótki

Spotkanie sędziowali: Dariusz Kowacz (sędzia główny); Krzysztof Kurzydym, Grzegorz Świenty (asystenci)

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl