Sport23 lutego 201923:26

Koszykówka: Ofensywa zmiażdżyła brzeską Stal

Koszykówka: Ofensywa zmiażdżyła brzeską Stal - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W pierwszym meczu drugiej fazy rozgrywek III ligi mężczyzn raciborska Ofensywa podejmowała dziś w Arenie Rafako ekipę Stali Brzeg. Faworytem spotkania byli gracze Ksawerego Fojcika, którzy swą przewagę potwierdzili praktycznie w każdej partii. Ostatecznie ekipa z Raciborza wygrała to spotkanie 106:58, co wydatnie przybliżyło ją do awansu do dalszej fazy rozgrywek.

Już w pierwszej kwarcie ekipa gospodarzy narzuciła przyjezdnym swe warunki gry, co przełożyło się na kolejne zdobywane punkty. Ostatecznie, pierwsza kwarta zakończyła się wygraną raciborzan 32:15, co już dało zespołowi z Brzegu do zrozumienia, że o wygraną w sobotnim meczu łatwo nie będzie.

Mimo wygrania pierwszej kwarty, w drugiej zespół Ksawerego Fojcika także nie zwalniał tempa. Z dobrej strony pokazali się jednak także goście. I choć partię tę przegrali, to różnica nie była duża. Na przerwę ekipa z Raciborza schodziła z prowadzeniem 48:28.

W trzeciej i czwartek kwarcie gracze z Raciborza ponownie nie dali ekipie z Brzegu zbyt wielu okazji do zdobywania punktów. Wygrali obie partie odpowiednio: 27:16 i 31:14 odnosząc w całym meczu zwycięstwo 106:58. Sobotnia wygrana wydatnie przybliżyła zespół z Raciborza do awansu do dalszej fazy rozgrywek. Już za tydzień ekipa Ofensywy uda się do Brzegu, gdzie stoczy pojedynek rewanżowy. Jeśli wygra, awansuje do turnieju półfinałowego.

Ofensywa Racibórz – KSK Stal Brzeg 106:58 (32:15; 16:13; 27:16; 31:14)

Punkty dla Ofensywy: M. Sidor 14, O. Piórkowski 13, E. Szwed 6, J. Jendrysek 6, A. Zwierzyna 0, O. Szkurłat 21, D. Atłachowicz 2, R. Jędrzejczak 0, M. Szalc 16, D. Półtorak 12, P. Barski 2, P. Szklarz 14

Punkty dla Brzegu: M. Stępień 3, B. Wańczyk, J. Konstańciuk 2, M. Binek 10, G. Łyczkowski 13, I. Wolf 4, T. Pieszyński 22, K. Kalinowski 2