Dwa trafienia Pawła Karczewskiego pogrążyły lidera z Nieboczów

Dwa trafienia Pawła Karczewskiego pogrążyły lidera z Nieboczów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

W Grzegorzowicach doszło dziś do starcia miejscowego LKS-u z nieboczowską Odrą. Przed meczem wydawać mogło się, że Odra nie powinna mieć większych problemów z wygraniem tego meczu. Grzegorzowice były bowiem szóste z piętnastoma punktami na koncie. Niebczowy przewodziły natomiast w tabeli B klasy z dorobkiem dwudzestu sześciu punktów. Boisko mocno zweryfikowało te przypuszczenia.

Mecz, choć rozgrywany w dość szybkim tempie nie mógł zbytnio podobać się kibicom. Oba zespoły prezentowały dość rwaną grę,co rusz wybijając piłkę przed siebie lub poza boisko. W związku z tym w pierwszej połowie gra toczyła się w większości w środkowej strefie boiska, a akcji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. Wynik do przerwy, mimo starań obu ekip brzmiał więc 0:0. Po chwili przerwy oba zespoły wróciły do gry w drugich 45 minutach sobotniego spotkania B klasy. Ponownie gra była dość rwana, lecz w drugiej części doszła także ostra gra z obu stron. Gracze obu zespołów nie szczędzili wzajemnych pretensji względem siebie, niejednokrotnie używając nieceznuralnego słownictwa. Sędzia studził jednak ich zapędy, choć kartek nie pokazywał. W 48 minucie piłka trafiła do Pawła Karczewskiego, który wyszedł na pozycję sam na sam z Łukaszem Janetą. Bramkarz Odry nie miał szans z napastnikiem Grzegorzowic.

Zdobyty gol podziałał mobilizująco na ich zdobywców. Ruszyli do ataków, co skończyło się drugą bramką. W 79 minucie piłkę do siatki skierował ponownie Paweł Karczewski. Odra musiała usilnie się bronić przed kolejnymi atakami Grzegorzowic. Nie szczędziła przy tym ostrych wejść. Po jednej z takich interwencji czerwoną kartkę obejrzał Dariusz Wodecki. Gdy wszystkim wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:0, piłkę w siatce bramki streżonej przez Grzegorza Wytrzymałego skierował Aleksander Goralczyk. Niestety, na wyrównanie zabrakło już czasu. Sobotnia porażka Odry spowodowała, że w B klasie Podokręgu Racibórz nie ma już zespołów niepokonanych. Każda z ekip ma przynajmniej jedną porażkę na koncie. Sytuacja na czele tabeli także jest ciekawa. Nieboczowy, mimo porażki pozostały liderem, choć ich przewaga nad Markowicami stopniała do trzech punktów. Ekipa Macieja Kozickiego gra jutro. Jej przeciwnikiem będzie zespół rezerw Gorzyc. Jeśli wygra zrówna się punktami z Odrą.

LKS Odra Nieboczowy - LKS Grzegorzowice 1:2 (0:0)

0:1 Paweł Karczewski 48'
0:2 Paweł Karczewski 79'
1:2 Aleksander Goralczyk 90'+4'

Żółta kartka: Marek Mnich (Odra Nieboczowy)

Czerwona kartka: Dariusz Wodecki (Odra Nieboczowy)

LKS Odra Nieboczowy: Łukasz Janeta - Dariusz Wodecki, Andrzej Raszczyk (45. Łukasz Glenc), Janusz Piątek, Marcin Ochojski, Mirosław Stolorz (kpt.) [68. Patryk Ochwat], Dawid Fedorów (60. Aleksander Goralczyk), Marcin Kuźnik, Marek Mnich (85. Karol Solich), Krzysztof Michna, Mateusz Michel (45. Seweryn Szryt)
Rezerwa: Wojciech Szyra, Piotr Polnik
Trener: Andrzej Wodecki
Kierownik drużyny: Grzegorz Porwoł

LKS Grzegorzowice: Grzegorz Wytrzymały - Tomasz Rostek (31. Jan Bulla), Bartosz Winkler, Marcin Tatara, Ireneusz Marcinkowski, Michał Jurecki, Michael Kiszka, Rafał Drożdż, Paweł Karczewski, Sebastian Sekuła (kpt.), Rafał Płaszczyński (71. Jarosław Król) (78. Robert Parys)
Rezerwa: Waldemar Wycisk, Walter Jurecki, Grzegorz Krybus
Trener: Marek Koliński
Kierownik drużyny: Franciszek Jurecki

Spotkanie sędziowali: Zdzisław Małys (sędzia główny); Michał Bednarz, Kamil Boczek (asystenci)

Mecz rozegrano w Grzegorzowicach, Odra Nieboczowy gospodarzem.