Sport29 września 201822:55

IV liga: Starcie Unii i rezerw tyskiego GKS na remis

IV liga: Starcie Unii i rezerw tyskiego GKS na remis - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Dobre spotkanie obejrzeli w sobotnie popołudnie kibice przy Srebrnej. Miejscowa Unia mierzyła się z rezerwami tyskiego GKS-u. Od pierwszego gwizdka sędziego oba zespoły starały się skonstruować akcje ofensywne, ale na naprawdę fatalnej murawie nie było to zadaniem łatwym. Goście, podobnie jak raciborzanie i tak robili co mogli, by zagrozić bramce przeciwnika.

Niestety, bez skutku w postaci gola. Warte odnotowania był jednak strzał Jonatana Domina z 20 minuty oraz naprawdę dobra sytuacja bramkowa Unitów z minuty 27. Niestety, piłka poszybowała ponad poprzeczką. Tyszanie także mieli swe okazje. Tak jak w przypadku zespołu Pawła Krzysztoporskiego, brakowało im precyzji. Boiskowy pat trwał do 41 minuty. Wtedy to Paweł Kapusta zmuszony był do kapitulacji. Strzał życia z ponad 30 metrów zaliczył Wojciech Szumilas, zawodnik który ma za sobą występy w pierwszej drużynie tyskiego GKS-u. Choć Unici jeszcze się starali, to trafienie to okazało się tzw. golem do szatni.

Na początku drugiej części meczu trener gości dokonał trzech zmian. Miało to zauważalny wpływ na jakośc gry zespołu gości. Wykorzystali to gracze duetu Krzysztoporski-Polczyk, którzy zaczęli odważniej atakować. W 61 minucie po składnej akcji zespołowej bliski zdobycia gola był Jonatan Domin, lecz jego strzał z ostego kąta minął bramkę przyjezdnych. Co się odwlecze, to nie uciecze. Unici nadal atakowali. W 69 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła wprost na głowę Mateusza Kocota. Rosły napastnik raciborzan nie zwykł marnować takich sytuacji. Tak samo było i tam razem, dzięki czemu piłka znalazła się w siatce, a wynik brzmiał 1:1.

Choć oba zespoły do końca spotkania starały się z całych sił by przechylić szalę zwycięstwa na swą stronę, to wynik nie uległ zmianie. Dzięki remisowi 1:1 z wyżej notowanym rywalem Unici pokazali, że porażka w Wilczy była zwykłym wypadkiem przy pracy. Po sobotnim remisie gracze ze Srebrnej plasują się na siódmym miejscu w tabeli. Na swy koncie mają czternaście punktów. W następny weekend zespół Unii czeka jeden z najdalszych wyjazdów. Gracze ze Srebrnej zmierzą się z liderem z Czańca. O punkty łatwo nie będzie, lecz patrząc na obecne dokonania Unii, jednego można być pewnym. Gracze z Raciborza z całą pewnością zostawią serce na boisku.

KS Unia Racibórz - GKS Tychy II 1:1 (0:1)

0:1 Wojciech Szumilas 41'
1:1 Mateusz Kocot 69'

Żołte kartki: Adam Matusz (GKS Tychy II)

KS Unia Racibórz: Paweł Kapusta - Kamil Łątkowski, Paweł Woniakowski (kpt.) [14. Mateusz Wowra], Marcin Mizia, Bogusław Sobek (57. Dawid Migus), Kamil Tront, Mateusz Badowski, Bartłomiej Lorenc, Jonatan Domin (Kami Szlufarski 90'+1'), Rafał Chałupiński, Mateusz Kocot
Pozostali rezerwowi: Marek Adamiec, Bartosz Łagosz, Paweł Miąsik, Rafał Haras
Trener: Paweł Krzysztoporski
II trener: Krzysztof Polczyk
Kierownik drużyny: Stanisław Kowalczyk

GKS Tychy II: Adrian Odyjewski - Dominik Połap, Łukasz Kopczyk, Adam Matusz (kpt.), Konrd Pipia, Jan Biegański (46. Maciej Błach), Kamil Kokoszka (85. Piotr Kokoszka), Mariusz Bojarski (46. Michał Pawełczyk), Michał Paluch, Wojciech Szumilas (80. Mateusz Kurdziel), Michał Staniucha (46. Arkadiusz Wolak)
Trener: Tomasz Wolak
II trener: Łukasz Kopczyk
Kierownik drużyny: Janusz Adamus

Spotkanie sędziowali: Adam Jakubczyk (sędzia główny); Mateusz Poranek, Kamil Ochojski (asystenci) - KS Katowice