Sport31 maja 201820:56

Dwie zabójcze minuty Ocic. Twierdza przy Tuwima wiosną niezdobyta

Dwie zabójcze minuty Ocic. Twierdza przy Tuwima wiosną niezdobyta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Dobra passa Ocic na własnym boisku rozpoczęła się wiosną, kiedy to zespół z Tuwima przejął Łukasz Pikuła. Od tej pory ekipa LKS Ocice na wlasnym terenie zaliczyła sześć zwycięstw i jeden remis, choć spotkanie z Rzuchowem spokojnie powinna wygrać Dziś, w święto Bożego Ciała mierzyła się na wasnym terenie z zespołem sąsiada w tabeli, czyli LKS Owsiszce. Ekipa gości była przed tym meczem mocno zdeterminowana do pokonania przeciwnika, lecz dobra, choć może niezbyt efektowna gra defensywy gospodarzy skutecznie niweczyła zapędy graczy z gminy Krzyżanowice.

Ocice także miały swe sytuacje, lecz i po przeciwnej stronie linia obrony nie popełniała zbyt wielu błędów. Aż do 41 minuty, kiedy to w polu karnym doszło do faulu na zawodniku gospodarzy. Sędzia bez większego zawahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Michała Bachorskiego. Piłkę na wapnie ustawił Mirosław Szurgacz, kapitan zespołu Ocic, po czym pewnym strzałem pokonał kapitana gości, wyprowadzając ekipą z Tuwima na prowadzenie. Zdobyty gol dodał siły napędowej ekipie Łukasza Pikuły, gdyż już dwie minuty po wyjściu na prowadzenie, zespół gospodarzy podwyższył je. Gola na 2:0 zdobył Grzegorz Szewczyk. Chwilę po tym trafieniu arbiter zaprosił oba zespoły na zasłużoną przerwę.

W drugiej części świątecznego spotkania oba zespoły grały dość otwarty futbol. Były sytuacje z jednej i drugiej strony, lecz ich wykorzystywanie przez oba zespoły pozostawiało wiele do życzenia. Choć zarówno gospodarze, jak i goście bardzo się starali, by zdobyć bramki, nic z tych starań nie wyniknęło. Styl w jakim Ocice odniosły kolejne zwycięstwo nie był co prawda najlepszy, lecz najważniejsze są kolejne trzy punkty dla ekipy z Tuwima. Teraz przed zespołem Łukasza Pikuły wyjazd do Adamowic, a już 9 czerwca podejmować na własnym boisku będzie ekipę LKS Gamów. Czy i po tym spotkaniu boisko przy Tuwima będzie można tytułować twierdzą?

LKS Ocice - LKS Owsiszcze 2:0 (2:0)

1:0 Mirosław Szurgacz 41' (k)
2:0 Grzegorz Szewczyk 43'

Żółte kartki: Marcin Swandula (LKS Ocice); Kamil Cisz (LKS Owsiszcze)

Sklady

LKS Ocice: Denis Mikołajec - Paweł Kołpiński, Piotr Barlik, Artur Wolnik, Mirosław Szurgacz (kpt.), Grzegorz Szewczyk (68. Karol Mainusch), Marcin Swandula (85. Krzysztof Hermacki), Adam Urbiński (46. Grzegorz Borys), Marek Grela, Dawid Szymiczek, Dawid Luda (80. Oliwer Mróz)
Rezerwowi: Mateusz Grygierek, Dawid Myśliwiec
Trener: Łukasz Pikuła
Kierownik drużyny: Sebastian Kasparek

LKS Owsiszcze: Michał Bachorski (kpt.) - Marek Klima (82. Arkadiusz Organiściak), Marcin Wieder, Marcin Cwik, Mateusz Warzeszka, Kamil Cisz (75. Michał Gołąbek), Krzysztof Pientka, Piotr Wieder, Marcin Franiczek (46. Sebastian Ćwik), Michał Latoń, Tomasz Karnówka
Trener: Adrian Tlon
Kierowni drużyny: Dawid Cisz

Spotkanie sędziowali: Piotr Poznański (sędzia główny); Bronisław Pytlik, Łukasz Niestroj (asystenci)