Sport21 maja 201700:06

Choć Owsiszcze się starały, to liderowi nie sprostały

Choć Owsiszcze się starały, to liderowi nie sprostały - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotnie popołudnie na boisku w Owsiszczach doszło do konfrontacji zajmujących szóste miejsce gospodarzy z ekipą lidera z Kornowaca. Od początku meczu widać było dużą determinację w szeregach miejscowych. Choć gracze Marcina Ulańskiego robili co mogli, by zdobyć gola jako pierwsi, to w 19. minucie musieli przełknąć gorzką pigułkę. Bramkę dla gości zdobył wtedy Sebastian Bugdol. Stracony gol podziałał na ambicję miejscowych, którzy śmielej ruszyli do ataku. Opłaciło się to w 25. minucie, kiedy to gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył grający trener gospodarzy Marcin Ulański. Mimo starań obu ekip na przerwę schodziły przy wyniku 1:1.

W drugiej części meczu nie brakowało emocji. Co rusz piłka znajdowała się w posiadaniu to jednego, to drugiego zespołu, lecz z akcji tych niewiele wynikało. Aż do 63. minuty, kiedy to piłkę w siatce umieścił Sebastian Mańka wyprowadzając zespół Kornowaca na prowadzenie. Nie trwało długo, a grupka kibiców gości znów mogła cieszyć się ze zdobytego gola. W 66. minucie bramkę zdobył Dariusz Mańka. Gdy wydawało się, że sobotnie spotkanie zakończy się wynikiem 1:3, gola, niejako na pocieszenie zdobył Marcin Wieder. Niestety, mimo szczerych chęci ekipa Owsiszcz nie zdołała już wydatnie zagrozić bramce Kornowaca, przez co mecz zakończył się wygraną gości 2:3.

LKS Owsiszcze - KS Kornowac 2:3 (1:1)

0:1 Sebastian Bugdol 19'
1:1 Marcin Ulański 25'
1:2 Sebastian Mańka 63'
1:3 Dariusz Mańka 66'
2:3 Marcin Wieder 83'

Żółte kartki: Marcin Ulański (Owsiszcze); Sebastian Bugdol (Kornowac)

LKS Owsiszcze: Michał Bachorski - Kamil Cisz (kpt.), Marcin Wieder, Mateusz Warzeszka, Marek Klima, Krzysztof Pientka, Marcin Ulański, Michał Latoń, Piotr Wieder, Marcin Franiczek, Marcin Pocialik
Rezerwowi: Kamil Cimała, Sebastian Cwik, Maciej Furtok
Trener: Marcin Ulański
Kierownik drużyny: Dawid Cisz

KS Kornowac: Michał Radecki - Michał Koczor, Daniel Komorek, Marcin Smętek, Sebastian Bugdol, Jerzy Chrobok, Mateusz Moneta, Bogusław Drobny, Sebastian Mańka, Dariusz Mańka (88. Jarosław Adamiak)
Rezerwowi: Paweł Skatuła, Adam Błachut
Opiekun: Sebastian Mańka
Kierownik drużyny: Adam Musiolik

Spotkanie sędziowali: Zdzisław Małys (sędzia główny); Krzysztof Kurzydym, Tomasz Adamczyk (asystenci)

Widzów: ok. 60

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl