Sport13 września 200909:59

Kolejna porażka Górek Śląskich

Kolejna porażka Górek Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

We wrześniowe chłodne popołudnie LKS Górki Śląskie podejmował w meczu szóstej kolejki Czarnych Nowa Wieś. Spotkanie obfitowało w mnóstwo ostrej gry, przez co gospodarze kończyli mecz w dziewięciu.

Punktualnie o 16. sędzia Dariusz Kowacz rozpoczął spotkanie pomiędzy jedenastą a dwunastą drużyną A klasy. Początkowa faza należała do graczy gości, lecz swej przewagi nie potrafili udokumentować golem. Nie potrafili nawet zagrozić bramce Eugeniusza Dudka. Co nie wychodziło przyjezdnym, miejscowi mieli opanowane niemal do perfekcji. W 5. minucie meczu, po szybkiej akcji z kontry, piłka zagrana została do Jana Depty, lecz ten posłał piłkę obok bramki Artura Daszka. 8. minuta meczu. Kolejna okazja gospodarzy. Piłka znów zagrana do szybkiego Jana Depty, lecz tym razem chorągiewka liniowego powędrowała ku górze - pozycja spalona.

Od tego momentu coraz większą przewagę uzyskiwała jedenastka Nowej Wsi. 13. minuta meczu. Sędzia podyktował rzut wolny za faul na zawodniku przyjezdnych. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry trafiło wprost na głowę Sebastiana Sitka, który skierował piłkę prosto do bramki Górek Śląskich. Gracze gości nie spoczęli na laurach, ciągle atakując. Jedna z ich akcji ofensywnych mogła zakończyć się zdobyciem drugiej bramki, lecz tym razem piłka minimalnie minęła słupek. Zawodnicy Górek podeszli pod bramkę Czarnych po raz kolejny dopiero w 28. minucie. Niestety dla nich, nic z tego nie wyszło. Spotkanie nie układało się graczom gospodarzy. W 35. minucie stracili drugą bramkę. Strzelcem ponownie był Sebastian Sitek.

Pięć minut później kolejna akcja gości. Golkiper Górek, Eugeniusz Dudek, czubkiem palców dotknął piłki i skierował ją obok słupka, przez co uratował swój zespół przed stratą trzeciej bramki. Zaraz potem zakotłowało się pod bramką gości. Z piłką minął się Arkadiusz Gronert, a doszedł do niej Jan Depta, lecz jego strzał został obroniony przez golkipera Nowej Wsi, Artura Daszka. To był czas dobrej gry Górek. Gospodarze jeszcze raz poważnie zagrozili bramce gości, lecz wynik nadal brzmiał 0:2.

Od pierwszej minuty drugiej odsłony gracze Górek przystąpili do zmasowanych ataków na bramkę Nowej Wsi. W jednej z kilku sytuacji podbramkowych bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz gości Artur Daszek. Do 60. minuty meczu zmasowane ataki gospodarzy nie przynosiły efektu bramkowego. W 61. minucie, w środkowej strefie boiska, doszło do spięcia pomiędzy kapitanem miejscowych, a jednym z zawodników gości. Sędzia obu ukarał kartkami. O ile jednak w przypadku Łukasza Sobeczki z Nowej Wsi skończyło się jedynie na żółtym kartoniku, o tyle dla kapitana Górek Stanisława Gorusa oznaczało koniec meczu. Była to jego druga żółta kartka w tym spotkaniu.

72. minuta meczu. Szybki rajd prawą flanką boiska w wykonaniu gracza gości, zakończony minimalnie niecelnym strzałem na bramkę Górek Śląskich. Chwilę później gracz gości sfaulowany został w odległości około 25. metrów od bramki Eugeniusza Dudka. Podyktowany rzut wolny nie przyniósł zagrożenia dla bramki Górek.

W 81. minucie po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Nowej Wsi. Mimo braku krycia, zawodnik miejscowych posłał piłkę daleko od bramki Artura Daszka. 83. minuta. Sebastian Sitek przyjął piłkę, wyszedł na pozycję sam na sam z golkiperem Górek, po czym dobiegł do niego obrońca gospodarzy, Szymon Gronert i w brutalny sposób przewrócił. Sędziemu nie pozostało nic innego jak przerwać grę, a faulującego wyrzucić z boiska. Ostatnie minuty meczu gospodarze zmuszeni byli rozgrywać w dziewięciu.

LKS Górki Śląskie - LKS Czarni Nowa Wieś  0:2 (0:2)

0:1, 0:2 - Sebastian Sitek