Sport6 września 200920:43

Nareszcie punkt dla Tworkowa

Nareszcie punkt dla Tworkowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Bardzo dobrze spisująca się w poprzednim sezonie drużyna LKS Samborowice podejmowała w meczu V kolejki raciborskiej A klasy graczy Tworkowa. Gościom do tej pory nie powodziło się najlepiej. Jak było tym razem?

Po pierwszym gwizdku sędziego Łukasza Sytnika, obie drużyny przystąpiły do poznawania możliwości przeciwnika. Jako pierwsi do ataku ruszyli gracze gospodarzy, stwarzając kilka groźnych sytuacji pod bramką Romana Bindacza.

10. minuta meczu. Zawodnicy gości po raz pierwszy zagrozili bramce Samborowic. Tworkowianie wywalczyli najpierw dwa rzuty rożne, a chwilę później Piotr Wieder oddał strzał w kierunku bramki Bartosza Brdaka, niestety bardzo niecelny. W odpowiedzi gracze gospodarzy wyprowadzili atak, który goście zmuszeni zostali przerwać faulem. Dośrodkowanie z podyktowanego rzutu wolnego trafiło na głowę Dariusza Karasiewicza, a ten uderzył piłkę zbyt lekko, przez co golkiper Tworkowa nie miał problemów z jej złapaniem.

W 20. minucie, w czasie walki o piłkę, jeden z graczy gospodarzy został całkiem przypadkowo uderzony w twarz przez gracza gości. Zarówno zawodnicy jak i kibice Samborowic zaczęli protestować, jednak na niewiele się to zdało. Arbiter pozostał niewzruszony, nakazał grać dalej. Chwilę później gracze Tworkowa po raz kolejny zagrozili bramce miejscowych. Mimo silnego strzału zawodnika gości, golkiper Samborowic stanął na wysokości zadania pewnie łapiąc piłkę.

31. minuta spotkania. Bramka dla Tworkowa. W sporym zamieszaniu pod bramką Bartosza Brdaka, najprzytomniej zachował się Michał Wolnik, który pewnym strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Niedługo po zdobyciu bramki wszyscy kibice i zawodnicy byli świadkami kuriozalnej decyzji podjętej przez sędziego. Zawodnik gospodarzy został ścięty przez gracza Tworkowa. Arbiter odgwizdał rzut wolny pośredni dla Tworkowa, co naprawdę zdziwiło wszystkich sympatyków Samborowic.

Po przerwie jako pierwsi pod bramką przeciwnika zagościli gracze Tworkowa. Po kiksie zawodnika gości na 18. metrze od bramki Samborowic, piłka została przejęta przez graczy Dariusza Karasiewicza i zagrana do formacji ataku. Była to pierwsza idealna sytuacja do wyrównania, na szczęście dla Tworkowa Roman Bindacz pewnie obronił strzał napastnika miejscowych.

Od 50. Minuty gracze gospodarzy zaatakowali śmielej. Zawodnicy przyjezdnych nie pozostawali dłużni wobec poczynań gospodarzy i też częściej próbowali atakować ich bramkę. Niestety, mimo tego, że mecz ten był wyjątkowo interesujący za sprawą dobrej gry obu zespołów, sędzia także postanowił zaistnieć na boisku. Co rusz przerywał grę, podejmując dziwne decyzje.

60. minuta spotkania. Gracze Samborowic przycisnęli zawodników Tworkowa. Co chwilę pod bramka Romana Bindacza było naprawdę gorąco. Jedna z ich akcji mogła przynieść bramkę wyrównującą, lecz piłka przeszła obok bramki.

W 80. minucie doszło do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji. W polu karnym Tworkowa faulowany był jeden z graczy Samborowic. Sędzia nakazał grać dalej, a chwilę po jego decyzji kolejny gracz gospodarzy został ścięty w polu karnym, lecz i tym razem arbiter podjął  podobną decyzję. Gracze miejscowych nie przejęli się tym, i skoro nie było im dane strzelić gola z jedenastki, postanowili zrobić to z akcji. Sztuka ta udała się w 82. minucie Michałowi Sokołowskiemu, który płaskim strzałem pokonał Romana Bindacza. 1:1.

Nie była to ostatnia sytuacja miejscowych. W 90. minucie przed szansą stanął Adam Karasiewicz, lecz jego strzał poszybował wysoko ponad bramką. Bezpośrednio po tej akcji, sędzia Łukasz Sytnik zakończył to obfitujące w zarówno dobry futbol jak i kontrowersyjne decyzje spotkanie. Remis dla drużyny Tworkowa oznaczał zdobycie pierwszego punktu w tym sezonie.

LKS Samborowice – LKS Tworków 1:1 (0:1)

0:1 – Michał Wolnik
1:1 – Michał Sokołowski