Sport26 lipca 201614:24

Sukcesy uczniów raciborskiego SMS w sezonie letnim

Sukcesy uczniów raciborskiego SMS w sezonie letnim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W lipcu odbyły się rocznikowe Mistrzostwa Polski oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pływaniu. Najjaśniej świeciła Magdalena Modrzejewska zdobywając dwa złote medale oraz jeden srebrny w stylu grzbietowym.

Sukces odniosła również sztafeta dziewcząt 4x100 stylem zmiennym, która wywalczyła srebrny medal w składzie: Magdalena Modrzejewska, Magdalena Borsuk, Wiktoria Bałys i Katarzyna Zarembik. W finale A popłynęła Katarzyna Zarembik zajmując 4 miejsce na 200m stylem dowolnym, 5 miejsce na 400m stylem dowolnym oraz 10 miejsce na 100m stylem dowolnym. Udział w zawodach dobrymi wynikami zakończył także Jarosław Lesik, który zajął 4 miejsce na 50m stylem dowolnym oraz 5 miejsce na 100m stylem dowolnym.

W ostatnim czasie odbyły się także Mistrzostwa Polski Juniorów do 16 lat. Oto ciekawsze wyniki reprezentantów raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Brązowy medal zdobyła Marta Iżycka na 200m stylem motylkowym z czasem 2;25,25. W finale A na dystansie 100m stylem grzbietowym popłynął Jakub Jałtuszewski z wynikiem 1;01,11.

Ostatnią imprezą pływacką, w której w lipcu brali uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego była Ogólnpolska Olimpiada Młodzieży w Opolu. Oto wyniki uczniów raciborskiej placówki. Pływacy wrócili do Raciborza z trzema brązowymi medalami, które zdobyli Bachlaj Dorian na dystansie 200m stylem klasycznym 2;19,22 oraz Dziedzic Dawid na dystansie 100m stylem klasycznym 1;04,66 oraz na dystansie 200m stylem zmiennym 2;06,42.