Tworków–Chałupki: smutne derby

Tworków–Chałupki: smutne derby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W przedostatniej kolejce raciborskiej A klasy młoda drużyna Tworkowa podejmowała w derbach gminy Krzyżanowice walczącą o utrzymanie jedenastkę Chałupek. Niestety, nie pomogli pobratymcom w walce o A-klasowy byt.

Team gospodarzy rozpoczął mecz od próby ataku prawą flanką, jednak wysoko i mądrze grający obrońcy Chałupek szybko przewali atak Tworkowa. W 6. minucie meczu miejscowi oddali pierwszy strzał w kierunku bramki gości. Piłka poszybowała ponad poprzeczką. Mimo iż Chałupki przyjechały do Tworkowa z potrzebą zwycięstwa, to gospodarze przeważali w początkowych fragmentach spotkania.

18. minuta. Atak gospodarzy lewą stroną boiska. Zawodnik Chałupek zagrywa piłkę ręką, za co sędzia Stanisław Wieczorek dyktuje rzut wolny z około 18 metrów. Golkiper gości ustawił mur składający się z trzech graczy. Liczba ta okazała się, niestety, niewystarczająca. Mocny strzał Dawida Hajowskiego trafił prosto w okienko bramki Tomasza Podgórskiego.

Od momentu straty gola team Chałupek rzucił się do odrabiania strat. Doskonałą okazję do wyrównania stanu meczu goście wypracowali już w 23. minucie. Gracz przyjezdnych minął w polu karnym bramkarza Tworkowa, Dawida Mańczyka, i mając przed sobą jedynie pustą bramkę... trafił w słupek.

W 31. minucie zespół miejscowych wypracował kolejna sytuację, które na szczęście dla gości nie udało się zamienić na gola. Mimo sporego zamieszania pod bramką Chałupek, piłka nie znalazła drogi do siatki. Trener Tworkowa poprosił swych graczy: - Panowie, nie bawcie się!

45. minuta. Dawid Hajowski faulowany kilka metrów przed polem karnym gości. Piłka została dośrodkowana w pole karne, gdzie pod poprzeczkę, mocnym strzałem z woleja kieruje ją Mateusz Mrozek. 2:0 dla Tworkowa.

Goście przystąpili do drugiej odsłony z wielkim animuszem i chęcią zdobycia bramki kontaktowej, lecz to Tworków wypracował dogodną sytuację jako pierwszy. Do długiego podania z linii pomocy doszedł Michał Sala, po czym delikatnym lobem przerzucił bramkarza Chałupek. Wszystkim kibicom zgromadzonym na trybunach wydawało się, że piłka pewnie zmierza do siatki. Tak jednak nie było. Lob minął bramkę o centymetry.

57. minuta i znów zrobiło się ciekawie pod bramką Chałupek. Po lewej flance uciekł Michał Wolnik. Na wysokości pola karnego zszedł do środka, skąd oddał strzał. Tym razem Tomasza podgórskiego uratował słupek.

Zawodnicy Chałupek, mimo usilnych ataków, byli bezradni wobec mądrze grającej defensywy gospodarzy. W szeregi gości zaczęła wkradać się nerwowość, którą kibice mogli zauważyć już podczas poprzednich spotkań tego teamu. Nerwowość ta objawiała się pretensjami graczy do swych kolegów z drużyny.

W 62. minucie spotkania zespół gospodarzy osiągnął kolejną szansę na podwyższenie wyniku, lecz tym razem akcja została przerwana – pozycja spalona gracza Tworkowa. 5 minut później bardzo podobna sytuacja miała miejsce po drugiej stronie boiska. Tym razem to sędzia Krybus zasygnalizował pozycję spaloną zawodnika gości. Zdenerwowani decyzją arbitra kibice gości zaczęli krzyczeć: - Sędzia, ile ci dali?

Na 6 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra, zawodnicy Tworkowa powiększyli prowadzenie. Bramkę zdobył Marcin Friedek, który dosłownie klika naście sekund wcześniej pojawił się na boisku.
W 88. minucie team Chałupek otrzymał okazję zdobycia honorowej bramki. Strzał zawodnika z odległości pięciu metrów przeleciał ponad poprzeczką.

Ostatnia minuta meczu. Gracz Tworkowa, Marek Pytlik zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Strzał ten wpadł golkiperowi gości za przysłowiowy kołnierz. 4:0.

Porażka Chałupek w niedzielnym meczu, przy korzystnym wyniku Lysek z Rudami zepchnęła team z gminy Krzyżanowice na ostatnie miejsce w tabeli A klasy, "gwarantujące" na 80 procent start w przyszłym sezonie w klasie B. Nie należy jednak przekreślać graczy przyjezdnych, bo jak mówi stare piłkarskie porzekadło: - Dopóki piłka w grze...

LKS Tworków – LKS Chałupki 4:0 (2:0)

1:0 – Hajowski Dawid 18’
2:0 – Mrozek Mateusz 45’
3:0 – Friedek Marcin 84 ‘
4:0 – Pytlik Marek 90’