Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 października 202221:38

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach nagrodził firmę z Raciborza

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach nagrodził firmę z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

13 października 2022 roku w Operze Śląskiej w Bytomiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców regionalnych etapów konkursów: XXIX edycji "Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, "Buduj bezpiecznie” oraz "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy".

„Ostatecznie bowiem celem pracy, jakiejkolwiek pracy spełnionej przez człowieka – pozostaje zawsze sam człowiek” – słowa świętego Jana Pawła II przytoczone przez Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotra Kalbron towarzyszyły uroczystemu rozstrzygnięciu konkursów organizowanych w 2022 roku przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

W uroczystości uczestniczyli: Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach - Piotr Kalbron, Podsekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego Piotr Pyzik, Posłowie na Sejm RP: Wojciech Szarama, Grzegorz Matusiak, Senatorowie RP: Halina Bieda, Wojciech Piecha, Marek Plura, Członkowie Rady Ochrony Pracy: prof. UE dr hab. Jan Wojtyła – Rektor Senior Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Dariusz Trzcionka Wiceprzewodniczący Forum Związków Zawodowych, Przewodniczący Zarządu Głównego Porozumienia Związków Zawodowych „Kadra”.

Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach – Piotr Kalbron witając zaproszonych gości, podziękował pracodawcom oraz społecznym inspektorom pracy za udział w organizowanych przez Państwową Inspekcję Pracy konkursach, który potwierdza, jak ważne jest dla nich zapewnienie odpowiednich warunków pracy oraz wysokich standardów ochrony pracy. Podkreślił, że wspólne dążenie do tego, by godność ludzka, prawa pracownicze, a przede wszystkim bezpieczeństwo pracy pozostawały dobrami chronionymi.

Podsekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego Piotr Pyzik pogratulował laureatom konkursów oraz skierował słowa uznania do bohaterów uroczystości – nagrodzonych pracodawców oraz społecznych inspektorów pracy, dla których zapewnienie bezpieczeństwa pracy jest priorytetem działania.

Poseł na Sejm RP Wojciech Szarama w swoim wystąpieniu pogratulował laureatom konkursów i złożył słowa uznania dla pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Zauważył, jak ważną rolę odgrywają działania Państwowej Inspekcji Pracy w egzekwowaniu przepisów prawa pracy. Wojciech Piecha Senator RP dziękując za udział w uroczystości, złożył serdeczne gratulacje wszystkim laureatom, którzy w sposób wzorowy dbają o przestrzeganie przepisów prawa pracy.

Prof. UE dr hab. Jan Wojtyła – Rektor Senior Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach podziękował pracodawcom oraz społecznym inspektorom pracy, dla których człowiek jest punktem centralnym, zwrócił uwagę na odpowiedzialność za rozwój osobowości pracowników, która tworzy wspólnotę pomiędzy pracodawcami i pracownikami, tak istotną we współczesnym świecie.

Główną ideą organizowanych konkursów jest zachęcenie polskich przedsiębiorców do współzawodnictwa w ramach standardów warunków pracy, gdzie stawką jest zdrowie, a często także życie pracowników.

Rozstrzygnięcie konkursów rozpoczęto od wręczenia nagród laureatom konkursu „Buduj bezpiecznie”. W tegorocznej edycji konkursu przyznano dwie nagrody:

I miejsce – Firma Budowlana BUD-RAB Szymon Królik z Piekar Śląskich za budowę Stacji Paliw w Mysłowicach,
III miejsce – ERBUD INDUSTRY Sp. z o.o. z Warszawy za budowę Kotłowni szczytowo-rezerwowej Zakład Wytwarzania Bielsko-Biała Elektrociepłownia Bielsko-Północ EC-2 w Czechowicach-Dziedzicach.

W tegorocznej edycji konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” rywalizowało 8 społecznych inspektorów prac. Komisja konkursowa za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy przyznała trzy nagrody:

I miejsce – Zbigniew Judasz Oddziałowy Społeczny Inspektor Pracy z Tauron-Ciepło Sp. z o.o. z Katowic,
II miejsce – Mariola Płaczek Oddziałowy Społeczny Inspektor Pracy z Tauron- Ciepło Sp. z o.o. z Katowic,
III miejsce – Maciej Rudakowski Oddziałowy Społeczny Inspektor Pracy z Tauron-Ciepło Sp. z o.o. z Katowic.

W XXIX edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” na terenie województwa śląskiego przystąpiło 10 pracodawców. Czterech w kategorii do 49 zatrudnionych pracowników, trzech w kategorii od 50 do 249 zatrudnionych oraz trzech w kategorii powyżej 249 zatrudnionych. Kapituła konkursu przyznała 9 nagród dla najlepszych pracodawców z terenu województwa śląskiego w trzech kategoriach zatrudnienia:

Nagrodzeni w I Kategorii - zakłady pracy do 49 zatrudnionych:
I miejsce – Planetfan Sp. z o.o. sp.k. z Imielina,
II miejsce – Laska -Technika Przemysłowa Sp. z o.o. z Tych,
III miejsce – Laelia Beauty Group Anna Urbańczyk z Raciborza.

Nagrodzeni w II Kategorii - zakłady pracy od 50 do 249 zatrudnionych:
I miejsce – Südpack Kłobuck Sp. z o.o. z Kłobucka,
II miejsce – Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. z Jastrzębia-Zdroju,
III miejsce – CF Toppers Sp. z o.o. z Rybnika.

Nagrodzeni w III Kategorii - zakłady pracy powyżej 249 zatrudnionych:
I miejsce – Elektrolux Poland Sp. z o.o. z Zabrza,
II miejsce – Stoelzle Częstochowa Sp. z o.o. z Częstochowy,
III miejsce – Sosnowieckie Wodociągi Spółka Akcyjna z Sosnowca

Tegoroczni zwycięzcy, to przedstawiciele różnych branż, ale łączy ich jedno – podejście do pracownika, który postrzegany jest w każdej z tych firm, jako najważniejszy kapitał. Pracodawcy, którzy zajęli pierwsze miejsca w każdej z kategorii będą reprezentować województwo śląskie na etapie centralnym konkursu.

W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej, urzędów i instytucji państwowych, przedstawiciele oświaty, organizacji pracodawców, organizacji związkowych, społeczni inspektorzy pracy oraz pozostali przedstawiciele szerokiego grona partnerów z terenu województwa śląskiego współpracujących z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach, a także Duszpasterz Ludzi Pracy w Archidiecezji Katowickiej Ksiądz Ireneusz Tatura.

Na ręce Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotra Kalbron przekazane zostały od osób zaproszonych, które nie mogły uczestniczyć w finale konkursu listy gratulacyjne oraz życzenia.

Autor: OIP Katowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 grudnia 202213:12

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 7 grudnia, siedem par odebrało z rąk włodarza Raciborza medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

red.
Reklama
Aktualności8 grudnia 202209:43

Poparzenie w Zabełkowie, zadymienie w Markowicach

Poparzenie w Zabełkowie, zadymienie w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności7 grudnia 202209:38

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Racibórz:

Już od stycznia mieszkańcy mogą się spodziewać utrudnień na Łąkowej, Kolejowej i Ocickiej. Starostwo rusza z pracami wartymi ponad 14,22 mln zł. Co dokładnie będzie robione - o tym w krótkim materiale wideo.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.12.2022
8 grudnia 202219:13

Nasz Racibórz 09.12.2022

Nasz Racibórz 02.12.2022
8 grudnia 202219:12

Nasz Racibórz 02.12.2022

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.